USA näitajate finantsnäitajad avaldatakse veebis

Väidetavalt on mitmed poliitilised tegelased avaliku julgeoleku jõududest ja Ameerika meelelahutusmaailma lugematutest kuulsustest ohvrite finantsandmeid paljastanud ulatusliku rünnaku ohvrid.

USA asepresident Joe Biden, endine riigisekretär Hillary Clinton, FBI direktor Robert Mueller, laulja Britney Spears, näitleja Ashton Kutcher, seltskonnategelane Kim Kardashian ja Paris Hilton ning lauljapaar Beyoncé ja Jay-Z kuulusid mitmesuguste isiksuste hulka, kes väidetavalt nägid oma andmeid avaldatud veebisaidil, mille aadresse pole avaldatud.

Ainsa saidil avaldatud teabe edastas BBC, mis seostas lehe domeeni Nõukogude Liiduga – kustutatud 1991. aastal – lehega, kus avaldati ka vähem soodsad fotod rĂĽnnatavast isiksusest. Inglise ajalehe veebiväljaandes mainitakse ka seda, et on olemas venekeelseid poliitilisi vastaseid sõnumeid.

Avalikustatud teave sisaldab muu tundliku teabe hulgas nimesid, aadresse, sotsiaalkindlustuse numbreid, krediitkaardiandmeid, autolaene ja mõnel juhul ka seotud finantsaruandeid. USA meedia on kinnitanud, et osa andmetest vastab tõele. Seda keskmine USAst selgus ka, et SS-numbreid ei olnud ammu enam avalikult avaldatud võimaliku identiteedivarguse tõttu.

Keegi mõjutatud isiksustest seda juhtumit ei kommenteerinud. Ameerika Ühendriikide Los Angelese politsei ja FBI on alustanud väidetava andmevarguse uurimist.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi