USA poliitikud seadsid AppleTi kirjas FaceTime’i vea kahtluse alla

Pärast individuaalset (ja kollektiivset) tegevust, uurimist ja vabandust on Apple nĂĽĂĽd kirja saatnud Ameerika poliitikutele järele jõudnud [PDF] Apple’i tegevdirektor Tim Cookile, kĂĽsitledes Internetis tuntud viga FaceTime.

Oleme eriti mures hiljutiste pressiteadete pärast selle ĂĽle, kui kaua võtab Apple aega 14-aastase Grant Thompsoni oma grupi FaceTime’i apellatsioonis tuvastatud oluliste privaatsusrikkumiste lahendamiseks.

Kirja kirjutasid demokraadid Frank Pallone Jr. (D-NJ; Ameerika Ăśhendriikide energia- ja kaubanduskomitee esimees) ja Jan Schakowsky (D-IL; tarbija- ja kaubanduskomisjoni esimees).

Lisaks küsimusele, millal ettevõte turvarikkumise täpselt avastas, küsisid nad, kuivõrd kahjustas viga tarbijate privaatsust ja kas oli ka muid lünki, mida ei avaldatud ja mis võiksid lubada kaameratele ja mikrofonidele loata juurdepääsu.

Esindajad nõudsid ka haavatavuse uurimise läbipaistvust ja Apple’i jagama samme, mida ta tarbijate privaatsuse kaitsmiseks tulevikus teeb. Soovitused peegeldavad tunnet, et Apple pole kirja järgi nii siiras, kui “see tõsine asi nõuab”.

Muud kĂĽsimused, mille Cook esitas, hõlmasid seda, kas teised kasutajad, välja arvatud noor Grant Thompson, teatasid Apple’ile enne online-mõju. Samuti otsis komisjon enne ressursside avalikkusele kättesaadavaks tegemist ettevõtete poolt läbi viidud testide ĂĽksikasju ja seda, miks analĂĽĂĽs ei tuvastanud kõnealuseid haavatavusi.

See pole esimene kord, kui ettevõttelt kĂĽsitakse tootega seotud tõrgete kohta. Rohkem kui aasta tagasi saatis USA kaubandus- ja energeetikakomitee Apple’ile ka kirjad, milles nõuti turvavigade selgitamist Hävitamine ja Spectre.

Selle viimase juhtumi korral oli Cookil (või mõnel muul Apple’i juhil) järgmine kord kuni 19 korda vastata komisjoni esitatud kĂĽsimustele. Vaatame, millised tulemused sellest uuest arendusest tulevad.

9to5Mac kaudu