USA-s on osariike, kes nõuavad Interneti-teenuse pakkujatelt võrgu neutraalsuse säilitamist

Pärast seda, kui 21 osariigi ja Columbia ringkonna peaadvokaadid pöörduvad kohtusse, et blokeerida föderaalse kommunikatsioonikomisjoni (FCC) otsus lõpetada võrgu neutraalsus USA-s, vajab New Yorgi osariik Interneti-teenuse pakkujat, kes säilitaks selles teenuses neutraalsuse.

Demokraat Andrew Cuomo otsuse, mis sarnanes Montana osariigi kuberneri, samuti demokraadi, otsusega, eesmärk oli kaitsta tarbijaid, kasutades riigikonkursside kandidaate kui võimalust Interneti-ettevõtete surmamiseks.

“FCC ohtlik otsus läheb vastuollu meie põhiväärtustega demokraatiaga ja New York teeb kõik endast oleneva, et kaitsta Interneti-neutraalsust ja vaba mõttevahetust,” ĂĽtles Cuomo.

Isegi pärast Cuomo täidesaatvat korraldust teatas Albany Democrat, kongresmen Patricia Fahy seadusandlikust ettepanekust, mis sunniks kohalike omavalitsustega äri ajavaid Interneti-ettevõtteid olema võrgule juurdepääsu ja liikluse osas neutraalne. Seda otsust toetas New Yorgi kuberner.

Eelmise aasta 14. detsembril otsustas FCC tunnistada kehtetuks 2015. aastal vastu võetud seaduse, mille käigus Barack Obama administratsioon propageeris võrgu neutraalsust.

Side regulaatori otsus Ameerika Ăśhendriikides on tekitanud mitmeid proteste nii kodanike kui ka selliste tehnikahiiglaste nagu Google ja Twitter poolt.