USA senaator soovis Apple'ilt selgemat vastust patareide kohta;  ettevõtte vastu on kohtuasjade arv jõudnud 30-ni!

USA senaator soovis Apple’ilt selgemat vastust patareide kohta; ettevõtte vastu on kohtuasjade arv jõudnud 30-ni!

Ledo eksib neid, kes arvavad, et vabandamise ja erihinnaga patareivahetusprogrammi väljakuulutamisega vabaneb Apple iPhone’i poleemika algusega käepärast saadud punasest kuumast kartulist, mis aja jooksul (tahtlikult) aeglaseks läheb.

Isegi täna ütleme, et ettevõte seisab silmitsi iPhone 6 Plus varude aku probleemiga, mis on juba selle pildi puhastamise protsessi mitte eriti hea algus. Nüüd, nagu ReutersAmeerika Ühendriikide senat küsis ettevõttelt selle tegevuse kohta ja tõenäoliselt peab ta lähinädalatel Washingtoni saatma tegevjuhi.

Vabariiklik partei John ThuneLõuna-Dakota senaator ning senati kaubandus-, teadus- ja transpordikomisjoni esimees saatis eelmise aasta 9. päeval Apple’ile kirja, milles teatas, et „ettevõtetele suunatud vaidluste aktsepteerimiseks suunatud tarbijakriitika arv viitab sellele, et läbipaistvust peaks olema rohkem. [por parte da Apple]”

Senaator palus Apple’il selgitada paremini otsust vanemate iPhone’i jõudluse vaikseks kompromiteerimiseks, kĂĽsides, kas ettevõte on teavitanud kasutajaid tarkvarauuenduste aeglustumisest ja kas kasutajatel on võimalus värskendustest keelduda. (Mis puudutab mul juba vastust: mitte.)

Lisaks kĂĽsis Thune, kas ettevõte on kaalunud mõjutatud kasutajatele tasuta patareide vahetamist (selle asemel, et pakkuda allahindlust, nagu ta tegi), ning soovis teada saada ka seda, kas plaanitakse raha tagasi maksta tarbijatele, kes on maksnud täishinna. komponentide väljavahetamiseks enne 2018. aastat. Senaatorid soovivad Apple’i vastust 23. jaanuaril, umbes kahe nädala pärast.

Senaatori taotlus ei ole esimene juhtum, mille korral avalik-õiguslik asutus on Apple’i poleemika osas kahtluse alla seadnud: selle nädala alguses teatas Prantsuse tarbijakaitseagentuur DGCCRF (mis kuulub riigi majandusministeeriumi koosseisu), et alustab Apple’i tegevuse uurimist. Prantsuse seaduste kohaselt on kuritegu lĂĽhendada toote eluiga teadlikult, sundides tarbijaid seda muutma – jääb ĂĽle vaadata, kas asutus otsustab, kas see oli Apple’i kavatsus või mitte.

· • ·

Vahepeal kasvab nende tarbijate või gruppide esitatud kohtuprotsesside arv, kes tunnevad end Apple’i tegevusest mõjutatuna. Viimati, kui sellest rääkisime, oli Ameerika pinnal kaheksa juhtumit; nĂĽĂĽd on nad seda teinud 30 kokku – ja loen …

Me ei tea, kuivõrd ajendas seda tegevust tõeline tunne, et Apple tegutses pahauskselt või lihtsalt rühm kliente ja advokaate, kes soovisid raha maksta ühe maailma võimsaima ettevõtte vigadest, kuid tõsi on see, et Apple pidi mitu korda mitu korda kohtusse minema. tuleval kuul.

Hea uudis ettevõtte advokaatidele on see, et enamik neist juhtudest (täpsemalt 13 neist) registreeriti Põhja-Californias, Cupertinole väga lähedal. Oh, ja Apple’ilt pole kĂĽsitud 999 miljardit dollarit, nii et nad saaksid kergendatult hingata. Või mitte.

Ars Technica kaudu, iDownloadBlog