USA ühendused ja aktivistid süüdistavad TikTokit laste veebipõhise privaatsuse seaduste rikkumises - rakendused

USA ĂĽhendused ja aktivistid sĂĽĂĽdistavad TikTokit laste veebipõhise privaatsuse seaduste rikkumises – rakendused

Sotsiaalse eraldatuse ajal on TikTokist kiiresti saamas paljude laste ja klasside lemmikrakendused. Grupp ühendusi ja tarbijaid, lapsi ja privaatsusõigustega seotud aktiviste esitas ettevõtte vastu siiski Föderaalse Kaubanduskomisjoni (FTC) kaebuse.

Kaebuse kohaselt väitis grupp, et ettevõte rikkus laste eraelu puutumatuse kaitse föderaalset seadust (COPPA). Märgime, et TikTokil on praegu palju alla 13-aastaseid kasutajaid, osutades rühmale, lisades, et paljud mures noored hakkasid videoid platvormile üles laadima 2016. aastal.

2019. aasta veebruaris pidi TikTok maksma föderaalses kaubanduskomisjonis 5,7 miljonit dollarit pärast seda, kui teda süüdistati COPPA reeglite rikkumises. Sel ajal astus ettevõte noorima turvalisuse tagamiseks mitmeid samme, sealhulgas kustutas kõik alaealistelt kasutajatelt kogutud andmed.

Ühingud ja aktivistid väidavad, et TikTok ei kustuta kustutamisega seotud andmeid. Samuti ütles grupp, et ettevõte ei üritanud lapsevanemaid laste andmete kogumisest teavitada, paludes FTC-l algatada praktikas uued juurdlused.

Lisaks FTC ühingu esitatud kaebustele avati Chicago kohtus TikToki vastu kohtuasi. Hagejad väidavad, et ettevõte kogub nägude tuvastamise süsteemi abil kasutajatelt biomeetrilisi andmeid ilma nende nõusolekuta.

TikTok väitis rahvusvahelises pressiteates, et privaatsus on üks tema prioriteete, ning on pühendunud rakenduse muutmisele kõigile kasutajatele turvaliseks ruumiks. Hiljuti otsustas ettevõte pere turvalisuse režiimi lisamiseks lisada uue vanemliku kontrolli funktsiooni.

Perepaaride kaudu saavad vanemad oma laste kontod siduda, võimaldades suuremat kontrolli turvakokkulepete üle. Samuti otsustas TikTok keelata otsesuhtluse funktsiooni kõigi alla 16-aastaste kasutajate jaoks.