USA ülemkohtu sõnul võivad kasutajad Apple'i App Store'i monopoliseerimiseks kohtusse kaevata [atualizado]

USA ĂĽlemkohtu sõnul võivad kasutajad Apple’i App Store’i monopoliseerimiseks kohtusse kaevata [atualizado]

Eelmise aasta lõpus teatasime, et a Monopoolsed tasud App Store’is proovib 2019. aastal Ameerika Ăśhendriikide Ăślemkohus. Neile, kes ei tea, millest me räägime, siin on kokkuvõte.

2011. aastal algatatud ĂĽhishagi esitas Apple’ile väidetavalt rakenduste kauplustega ebaseadusliku monopoli – argument on see, et App Store on iPhone’i ja iPadi omanikele ainus viis oma seadmetele rakenduste ostmiseks ning arvestades Apple’i 30% -list tasu arendajale, hiiglasele Cupertinole. paneb tarbijad aktiivselt rakenduse eest rohkem maksma, kui on vaja.

2013. aastal lükkas USA ringkonnakohtu kohtunik tagasi juhtumi, milles väideti kaebuses eksimist; neli aastat hiljem tühistas USA apellatsioonikohus otsuse ja saatis juhtumi USA ülemkohtusse; täna tulid tulemused välja.

5–4 häälega kohus otsustas Apple’i vastu, võimaldades seega iPhone’i ja iPadi kasutajatel ettevõtte monopoli pärast kohtusse kaevata – nagu teatas CNBC. Kuigi Apple vajutas nuppu, et ta ei vastuta rakenduse hinna määramise eest (selle otsuse eest vastutab rakenduse / mängu eest vastutav arendaja / ettevõte), on kliendi argument, et see 30% vahendustasu kantakse lõppude lõpuks kasutajale edasi, tehes kõik on kallim. Ja kuna App Store on ainus viis rakenduste ostmiseks iGadgets…

Võib-olla mõjutavad see otsus ja USA-Hiina kaubandussõda (Hiina tõstab sadade Ameerika toodete imporditollimakse 25% -ni – kättemaks Ameerika otsuse eest tõsta ka Hiina toodete ostutariifid 25% -ni) Apple’i aktsiad kukuvad kirjutamise ajal alla, alla umbes 5,5%.

MacRumorsi kaudu

Uuenda 13. mai 2019, kell 16.54.

Siin on Apple’i avaldus selles kĂĽsimuses:

Tänane otsus tähendab, et hagejad saavad oma asja jätkata ringkonnakohtus. Oleme kindlad, et võidame faktide esitamisel ja et App Store ei ole ühegi mõõdiku monopol.

Oleme uhked, et oleme loonud klientidele kõige turvalisema ja usaldusväärsema platvormi ning suurepärase ärivõimaluse kõigile arendajatele kogu maailmas. Arendajad määrasid hinnad, mida nad tahavad rakenduste eest kĂĽsida, ja Apple’il pole selles mingit rolli. Enamik App Store’i rakendusi on tasuta ja Apple ei aktsepteeri neist midagi. Ainus näide, kus Apple jagab tulu, on see, kui arendaja otsustab mĂĽĂĽa digitaalteenuseid App Store’i kaudu.

Arendajatel on mitu platvormi, kust valida oma tarkvara mĂĽĂĽmise viis – teistest rakenduste poodidest, nutiteleritest ja mängukonsoolidest – ning me töötame iga päev kõvasti selle nimel, et meie pood oleks maailma parim, turvalisim ja konkurentsivõimeline.

9to5Mac kaudu