contador gratis Saltar al contenido

USA ülemkohus kinnitab Google’ile (uus) monopolidevastase uurimise

USA ülemkohus kinnitab Google'ile (uus) monopolidevastase uurimise

Olles sattunud EL-i tähelepanu alla konkurentsiõiguse ignoreerimise tõttu tööotsimise tööriistades, uuritakse Google’i samadel põhjustel uuesti, seekord Ameerika Ühendriikide ülemkohus, Business Insider edeneb.

Eile, 9. septembril tehtud teates väitis 48 Ameerika osariigi juristide rühm Texase osariigi peaprokuröri Ken Paxtoni juhtimisel, et tehnoloogiagigant ei austa vabaturu seadusi, kuna seetõttu on uuritud tema reklaamipraktikat. nõutud. Nagu Paxton ütles, ei olnud eesmärk Google’ile hagi esitada, vaid selgitada välja faktid, mis võimaldasid neil analüüsi suunata.

Kaheparteiline algatus keskendub sellele, kuidas Google oma reklaamides oma kasutajate kohta teavet kogub. Kuna ettevõtted “ei domineeri mitte ainult veebireklaami kõigis aspektides, vaid ka Interneti-uuringutes”, ütles Paxton, on peaprokuröri rühma eesmärk ka tarbijate ja väikeettevõtete kaitsmine. Lisaks uurimisele on kaks Põhja-Ameerika osariiki: Alabama ja California, kus ettevõte asub, mis ei ole kinnitanud oma valiku toetamise põhjuseid.

See otsus tuli pärast seda, kui 6. septembril kuulutati välja New Yorgi peaprokuröri juhitud Facebooki monopolidevastane uurimine sotsiaalse võrgustiku tavade kohta seoses kasutajaandmete privaatsusega.