USA uurib geograafilise asukoha kasutamist ja COVID-19 - Internet piiramiseks partnerlust Google'i ja Facebookiga

USA uurib geograafilise asukoha kasutamist ja COVID-19 – Internet piiramiseks partnerlust Google'i ja Facebookiga

Nüüd ületab COVID-19 juhtumite arv Ameerika Ühendriikides 5000, Donald Trumpi valitsus peab läbirääkimisi tehnoloogia hiiglastega nagu Google ja Facebook ning tervishoiusektori ekspertidega, et töötada välja kavad haiguse leviku piiramiseks riigis.

Siseallikate sõnul, millele The Washington Post juurde pääses, hõlmas kava nutitelefonide asukohaandmete kasutamist, et teha kindlaks edastamise võimalus USA erinevates piirkondades. Andmeid saab kasutada ka selleks, et mõista, kas Ameerika elanikkond järgib tegelikult karantiini- või vabatahtlikke isoleerimisstandardeid.

Ehkki projektid võivad tekitada küsimusi kasutajate privaatsuse kohta, väidavad allikad, et kogutavad andmed kogutakse ja muudetakse anonüümseks, rõhutades, et seda teavet ei kasutata teatud üksikute toimingute jälgimiseks.

Google kinnitas ajakirjandusele, et nad teevad koostööd Donald Trumpi tegevjuhiga. Töötame välja viise, kuidas kasutada koondatud ja anonüümset asukohateavet COVID-19 vastu võitlemiseks, ütles ettevõtte pressiesindaja Johnny Luu. Üks võimalus aidata tervishoiuasutustel isoleerimise tagajärgi kindlaks teha. Samuti rõhutab Google, et ta ei jaga andmeid teatud isikute asukoha või kontaktteabe kohta.

Uudised USA valitsuse ja tehnoloogiahiiglase partnerlusest tulid pärast seda, kui Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu volitas riigi sisejulgeoleku esindajaid kasutama elanike mobiiltelefonidest kogutud andmeid koroonaviiruse vastu võitlemiseks.

Praktikas soovib Iisraeli valitsus saata otseseid hoiatusi inimestele, kes ei austa karantiini, käskudes neil seda teha. Täitevvõim Benjamin Netanyahu usub, et tegevus võib olla tõhus, sest nende andmete asukoha ületamisel on võimalik hinnata kõiki nakatunud inimestega seotud isikuid.

Veebruari alguses käivitas Hiina Close Contact Detector – rakenduse, mis võimaldab jälgida nakatunud patsientide arvu ja hoiatada kasutajat, kui tal on patsiendiga tihe kontakt.

Selle rakenduse on loonud Xi Jinpingi valitsus koostöös riikliku tervisekomisjoni ja Hiina elektroonikatehnoloogia kontserni korporatsiooniga. See rakendus põhineb andmetel, mida koguvad erinevad riigi seiresüsteemid.