USA valitsus eitab uue Mac Pro mõnede osade maksuvabastusi

USA valitsus eitab uue Mac Pro mõnede osade maksuvabastusi

Eelmisel nädalal teatas Apple – vastupidiselt varasematele ootustele -, et jätkab uute mudelite tootmist Mac Pro oma tehases aadressil Austin (Texas, Ameerika Ăśhendriigid), selle asemel et ĂĽksus Hiinasse ĂĽle viia. Sel ajal usume, et kõik arvutitariifidega seotud seebiooperid suletakse. Jah, me eksisime.

Vastavalt Bloomberg, USA kaubanduse esindus (Ameerika Ühendriikide kaubanduse esindajavõi USTR) lükkas eile tagasi uue Mac Pro viie osa maksuvabastused. Selle komponentide hulgas on meil valikulised arvutirattad, trükkplaadid, toiteadapterid, toitejuhtmed ja jahutussüsteemid.

Kui te seda lugu jälgite, andis USA valitsus varem tariifsed erandid kĂĽmnele uuele arvutile – soodustused olid tegelikult ĂĽks Apple’i motiveerivatest teguritest masinaehituse USA-s hoidmise otsuses. Selle uue tsĂĽkliga on ainult 5 neist endiselt maksuvabad, mis on 25%.

USTR kinnitas uut otsust, öeldes, et Apple ei suuda tõestada, et tariifid põhjustavad tema rahandusele “tõsist majanduslikku kahju”. Apple omakorda ei kommenteeri midagi uut; on ebatõenäoline, et sĂĽĂĽdistused toovad kaasa ettevõtte plaanide muutmise (eriti seetõttu, et teade uue Mac Pro loomise kohta USA-s on täis ettevõtte uhkust ja enesereklaami). Teisalt võib otsus luua (rohkem) lĂĽnki Cupertino ebastabiilsetes suhetes Trumpi administratsiooniga.

Temast rääkides näis Ameerika president ignoreerivat romaani viimaseid arenguid ja postitas Twitterisse järgmise sõnumi:

Head uudised! @Apple teatas, et ehitavad Texases uue Mac Pro. See tähendab sadu ameeriklaste töökohti Austinis ja mitmeid tarnijaid kogu riigis. Palju õnne Apple’ile ja selle töötajatele!

SEE säutsuma de Trump ignoreerib, et suur osa sellest tööst on juba olemas, Apple on ju Maci Pro Austinis alates 2013. aastast teinud. Igal juhul on huvitav vaadata selle romaani järgmisi peatĂĽkke – kas meid ootab veel ringe? Ootame.

iMore’i kaudu