USB jõuülekanne: mida ja kus ma saan kasutada?

USB jõuülekanne: mida ja kus ma saan kasutada?

Pistikut, pistikut ja USB-kaablit vaadates ei mõtle kunagi, miks see viimane ühendus pole ainus, mida saab kõige jaoks kasutada? Kui olete kunagi sellele mõelnud, siis teadke, et te pole ainus. See on üks USB toiteallika eesmärke.

See mõiste USB Power Transfer või selle lühend AC-PD ei pruugi teile tuttav olla. Nad on ilmunud siin, nutitelefonide turul, ja lubavad paljudel teistel turgudel elu tõesti lihtsamaks muuta, see tähendab, kui see tõesti ainult kontseptsiooni jätab.

Tavaliselt on USB-kaablid sellised, mida me juba teame: enamus andmekaableid toidavad ka toidet. USB 3.0 port võib toota 10 vatti, mis on piisav mitme nutitelefoni kiireks laadimiseks. Kuid peaaegu ei piisa aku või suurema seadmega, näiteks sülearvuti, monitori ja muu nutitelefoniga nutitelefonist.

Kiirlaadija AndroidPIT 9888Anker PowerPort + 5 laualaadija esitleb rakendust Power Delivery / AndroidPIT

Kuid USB-d käsitlevate ettevõtete konsortsium, USB IF, teab, kui populaarsed on USB-pordid, on olemas peaaegu kõigis tänapäeval ja mõistab võimsate seadmete vajadust. Siis tuli USB-PD, mis muutis tavalise USB-kaabli olekut vastupidiseks.

USB jõuülekanne tähendab portugali keeles midagi sellist, nagu energia jaotamine USB kaudu, ja te juba mõistate seda. USB-PD-tehnoloogia muudab selle kaabli, selle ühenduse tegelikuks energiatarbimiseks, aga ka erakorraliste kaablite, pistikupesade ja allikate jaoks. Sellega saab USB-port edastada kuni 100 W. Teine asi, eks?

AndroidPIT USB C kõrge võrdlus 4USB-C koos Lightning / AndroidPIT-ühendusega

Selle abil on võimalik pakkuda mitte ainult nutitelefonide kiiremat laadimiskiirust, vaid ka purskkaevude, seinalaadijate ja muu kasutamist.

Üks eeliseid on usaldusväärsemad seadmed, vähem võimalusi madala kvaliteediga kaablite ja lisaseadmete kasutamiseks. Veel üks hea uudis on energiasääst ise. Kui tänapäeval kasutatavad kaablid ja pordid peame elektrivõrgust tuleneva vahelduvvoolu (AC) energia muundama alalisvooluks, siis USB-PD vähendab energiatarbimist, saates alalisvoolu ühendatud seadme jaoks vajalikule pingele, säästes energiat soojuskadude vähendamisel.

Selle tehnoloogia teine ​​unikaalsus on selle pöörduvus. Kui ühendate odava nutitelefoni sülearvutiga näiteks USB-PD abil, laadib sülearvuti nutitelefoni. Kui sülearvuti aku saab otsa, võib nutitelefon aga sülearvuti laadima hakata. Näiteks saab monitor laadida sellega ühendatud sülearvuteid.

Laadija AndroidPIT 9073USB-jõuülekanded pakuvad erinevat võimsust sõltuvalt seadmest / AndroidPIT-ist

Lõpuks on selge, et USB-PD on "iga töö jaoks kepp", kuna see on endiselt andmesideühenduse port, aga ka suurte energiadoosidega. Turvalisuse tagamiseks optimeerib see mitme seadme energiahaldust, võimaldades igal seadmel saada ainult vajalikku energiat ja saada rohkem energiat, kui seda antud rakenduse jaoks vaja on.

Ja kus on USB-PD-d kasutatud?

Ehkki see pole veel eriti populaarne, võisite näha, et mõned seadmed töötavad USB-PD-ga. Hea näide on lisaks Chromebookidele ka Google'i Pixel 2 ja 3 või isegi Apple'i uusim Macbook. Kui märkate, kasutavad nad ikkagi laadijaid ja toiteallikaid, kuid alati mõlemas otsas USB-C kaablitega.

Isegi uusimad iPhone'id toetavad USB-PD-d, isegi kui nad vajavad USB-C / välkjuhet. Teised kuulsad seadmed selle tehnoloogiaga on Essential Phones ja isegi Galaxy S9 ja Galaxy S8, mis on küll kiirlaadimisega, kuid ühilduvad ka USB-PD-ga. Paljud seadmed on selle kahe toega välja tulnud.

Sellel on veel üks eelis, nimelt mitme ühendusmudeli integreerimine. Uue MacBooki puhul on kõik ühendused USB-C-ga ja turg kohaneb sellega järk-järgult, pakkudes väliseid USB-C-draive, USB-C-kuvarid, USB-C-printereid ja muid tarvikuid, välistades vajaduse mitme erineva kaabli järele, näiteks HDMI, USB 3.0, microUSB ja teised.

Konkurendid on olemas

Ehkki nišše on rohkem, eriti nutitelefonide maailmas, on meil tugeva konkurendina Qualcommi Quick Charge, mis takistab USB-PD levikut veelgi populaarseimal turul.

kiirlaadimisseadeKiire laadimisega Qualcomm domineerib nutitelefonide / AndroidPIT turul

Kiirlaadimise toimimiseks on vaja Qualcommi kiipi ja see muudab kiirlaadimise tehnoloogia omane kaasaskantavatele vidinatele nagu nutitelefonid ja äärmisel juhul arvutid. Kuid just piirkondades, kus USB-PD võib kulgeda, kaotades palju maad, sest Qualcomm domineerib Androidi nutitelefonide turul.

Rakenduses Android Nougat 7 on Google oma dokumendis esitanud tugeva soovituse, et tootjad ei tohi kasutada varalisi standardeid, näiteks kiirlaadimist. Ehkki keegi sellele eriti tähelepanu ei pööra, on mõnel seadmel juba mõlemad vormingud.

Kas sa arvad, kas USB-PD on ühel päeval ikkagi tavaline?

. (tagsToTranslate) mhlor usb (t) usb-c (t) usb-pd (t) usb toite kohaletoimetamine (t) quick chage (t) kiire laadimine qualcomm (t) kiire laadimine (t) laaduri väljundi ots (t) ots ( t) google usb (t) toite kohaletoimetamine google (t) standardne toite kohaletoimetamine