USB-tootja vabandas, et endisega on väga raske ühendust saada

Seda nimetatakse “esimese maailma probleemiks”, kuid ametnik vabandas. Me räägime USB-st ja esimesega ĂĽhenduse loomise raskustest. Tavaliselt peate sel korral pistikut mitu korda pöörama, enne kui see õigesse porti mahub. USB-looja tunnistas raskused ja ĂĽtles “mõista valu”.

1990-ndatel USB-d turule toonud IBM-i meeskonna juht Ajay Bhatt avaldas NPR America-le antud intervjuus, et tunneb suurepäraselt, kui tüütu võib USB kasutajate jaoks olla. Kuid sellel on õigustus. Ametniku sõnul oleks probleem hõlpsasti lahendatav, kui pistik oleks pööratav, kuna see on nüüd USB-C, kuid sel ajal kahekordistaks selle pööratava kujundamine tehnoloogia toodangu väärtust.

Bhatt möönab, et tehnoloogiale võiks olla paremaid viise, kuid on võimatu vastu seista faktile, et USB-st on saanud üks konsensuslikumaid pistikuid maailmas.

“Kõigi kogemuste põhjal, mis meil igapäevaselt pistikutega on, peaks seda olema lihtsam kasutada,” ĂĽtles Bhatt.

Praegu on olemas hõlpsamini kasutatavad versioonid, näiteks pööratav USB-C, kuid nende jaoks pole traditsioonilise USB põiki kasutuselevõtu määrad kasuks tulnud. Seni olgem kannatlikud.