USB4 standard kuulutatakse ametlikult välja maailma parimate USB-C ja Thunderboltiga

Oleme siin spetsifikatsioonidest rääkinud USB4, mis asendab USB 3.0 / 3.1 ja lõpetab teatud enesekindlusega arusaamatu puuviljasalati, millest on saanud praegune protokollide põlvkond. Täna on meil nii häid kui halbu uudiseid.

Hea uudis on see, et USB-IF (tehnoloogia arendamise eest vastutav organisatsioon) on lõpuks oma uue versiooni ametlikult välja kuulutanud, tuues esile selle eelised. Halb on see, et isegi nii peame ootama istudes, kuni esimene toode sellega kaasas on.

Teave, toonud CNET, väga julgustav. USB-IF andmetel suudab USB4 andmeid edastada kuni 40Gbps – eeldusel, et loomulikult kasutate seda tĂĽĂĽpi toiminguteks sertifitseeritud kaablit. Lisaks on andmete edastamisel, näiteks 4K või isegi 5K video, võimalik edastada energiat kuni 100W võimsusega.

Kui ĂĽlaltoodud numbrid tunduvad teile tuttavad, on selle põhjuseks asjaolu, et USB4-l on protokolliga samad spetsifikatsioonid Välk 3, vana tuttav neist, kellel on mõni aasta tagasi Mac käivitatud. Ja see on hea: USB4 mahutab Thunderbolt 3 tõhusalt toetatud tehnoloogiate kataloogi, koondades kõik potentsiaalselt sama katuse alla – täpselt nagu USB4.

As Intel teatas hiljuti, et seda enam ei võeta autoritasu firmadelt, kes lisavad oma toodetesse Thunderbolt 3 protokolli, on USB4 saabumine väga julgustav, kuna rohkem lisaseadmeid ja tehnoloogiaga varustatud tooteid jõuab turule kiiremini ja rohkemates kohtades.

Huvitav on veel see, et USB4 ĂĽhildub tagurpidi USB 3.0 / 3.1 / 3/2 ja USB 2.0-ga, nii et saate vanu välisseadmeid siiski tavapäraselt kasutada – arvestades, et kui nad ikka veel kasutavad vana USB-A ĂĽhendust, peate kasutama adapterit.

Kuid kuna spetsifikatsioonid kuulutati välja alles täna, siis näib, et esimese USB4-ga varustatud toote nägemine võtab veel aega – võib-olla järgmise aasta keskpaigani või midagi muud.

Apple’i konkreetse juhtumi puhul pole ettevõtte plaanide kohta teavet, kuid see on oodata iPad Pro tulevikus vastu uue protokolli; seda Mac ka nemad saavad sellega hakkama, kuid ainult formaalsuse huvides, kuna kõik, mida USB4 pakub, on olemas. Nagu iPhone… Noh, see on natuke keerulisem lugu, nagu me kõik teame. Aga kes teab, eks?