Kaspersky tuvastas enneolematu julgeolekuohu

Uss varastas enam kui 45 000 Facebooki parooli

A uss lubab varastada üle 45 tuhande Logi sisse ja parool Facebooki kasutajad, hoiatasid eile turvafirmat Securlet, kes on sotsiaalvõrgustiku probleemist hoiatanud, edastasid ka ajutiselt tuvastatud teavet. Suurem osa konto andmetest kuulub Prantsuse ja Suurbritannia kasutajatele.

SEE uss Ramnit, kes avastati 2010. aasta aprillis ja tuvastati kui pahavara mis nakatab Windowsi käivitatavaid faile ja HTML-faile, varastades tundlikku teavet, näiteks FTP mandaate ja Kook Alates brauser. Symantec ütles eelmise aasta juulis, et tema hinnangul põhjustas Ramniti variant 17,3% kõigist uutest nakkustest tarkvara.

Kuid uss hakati kasutama ka muudes kontekstides, kasutades ära lubatud ZeuS-i lähtekoodi häkkerid Ramniti ärakasutamine pettuses finantsotstarbel, juurdepääsu tagamine pangaseanssidele võrgus ja erinevatesse ettevõtte võrkudesse, selgitab Securlet oma raamatus ajaveeb.

Ettevõte kinnitab, et oma Sinkhole tööriista abil leidis ta, et 2011. aasta septembrist detsembrini oli Ramnit nakatunud umbes 800 000 masinas.

Securlet kahtlustab, et nĂĽĂĽd Facebookis varastatud volikirju ei kasutata kõnede saatmiseks mitte ainult sotsiaalsetes võrgustikes pahavara “sõpradele”, aga ka teistele teenustele, näiteks Gmailile, eraettevõtete võrkudele (VPN) ja Outlooki veebipääsuteenusele juurde pääsemiseks, kasutades ära seda, et paljud kasutajad kasutavad parool mitmesugustes veebiteenustes.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Fatima jahimees

Toimetuse märkus: kindlus on parandatud