Uue ettepanekuga soovitakse vähendada lojaalsusperioodi suhtlemisel 1 aastani

Side truuduse teema naaseb vabariigi assambleesse vähem kui poolteist aastat pärast elektroonilise side seaduse jõustumist. Bloco de Esquerda ja PAN esitasid ettepanekud vähendada praegust lojaalsusperioodi 24 kuult vaid 12 ja kuue kuu olukorrale, arvestades, et kaheaastane leping takistab klientide valikuvabadust. PANi ja Vasakliidu esitatud diplomeid ning PSD ettepanekuid arutatakse homme.

PAN väidab, et ettevõttel on suurenenud paigalduskulud ja lojaalsuse puudumise korral on hinnad hüppeliselt tõusnud. Ettepaneku eesmärk on piirata operaatori võimu ja tugevdada tarbijate õigusi, nõudes, et ettevõtted esitaksid teenuste hinnakirjades üksikasjalikumat teavet.

Operaatoreid esindav ühing Apritel on kommenteerinud ettepanekuid, mis on liigitatud tähtaegade ja sammude vahele. Ajalehe Público teatel väidab ühing, et arutlusel on Euroopa elektroonilise side koodeks, mille eesmärk on ühtlustada ja ühtlustada oma liikmesriikide seadusi, kavandades maksimaalset lojaalsust 24 kuud. Ühing leiab, et seadust tuleks läbi vaadata alles pärast ELi suuniste valmimist.

Valitsus, mida juhib PS, on aruteludeks avatud ja on rääkinud isegi seotud üksustega, nagu Anacom, DECO ja Apreleti operaatorite ühendus, kes peavad lojaalsuse teemat oluliseks, kuid leiavad, et lahendada on ka muid probleeme.

Ajalehe teatel tõdeb valitsus, et 2016. aasta muudatusi, mis puudutavad operaatorite piiranguid lojaalsusperioodi määramata ajaks ja kliendi teadmata pikendamiseks, ei ole täielikult täidetud.