Uue iPhone’i Taptic Engine on valmistatud 100% ringlussevõetud haruldastest muldmetallidest

Apple avaldas sel nädalal iPhone 11, 11 Pro ja 11 Pro Maxi keskkonnaraportid, mis paljastavad peamised tootmisomadused ja milliseid materjale uutes seadmetes kasutatakse. Tehtud skooride hulgas selgitas Apple seda Taptiline masin (mootori vibreerimisseade) on valmistatud haruldased muldmetallid, 100% ringlussevõetud.

Kui te pole haruldastest muldmetallidest kuulnud, siis teadke, et see esindab 17 mineraali rĂĽhma, mida kasutatakse laialdaselt tehnoloogiliste seadmete tootmisel. Täpsemalt öeldes – Taptic Machine, mis kannab tagasiside haptiline iPhone’is (ja lõpetatud 3D Touch), mis moodustab umbes 25% kõigi nende seadmete valmistamiseks kasutatud haruldaste muldmetallide elementidest.

Ameerika Ăśhendriikide ja Hiina vahelise kaubandussõja tingimustes on selle materjali kasutamine siiski “ähvardatud”. Selles osas domineerib tooraine töötlemisel idaosa ja see tähendab, et see võib piirata haruldaste muldmetallide mĂĽĂĽki USA-sse, mis võib olla aidanud Appleil otsida viise seda tĂĽĂĽpi materjalide ĂĽmbertöötlemiseks ja kasutamiseks. uues iPhone’is.

Seda ei ole aga kinnitanud Apple’i keskkonna-, poliitika- ja sotsiaalalgatuste asepresident, Lisa Jackson. Ta ĂĽtles, et Apple’i ringlussevõetud haruldaste muldmetallide kasutamine “ei ole seotud äriliste pingetega, kuid võib aidata ettevõttel pĂĽsivat pakkumist säilitada”.

See on üks neist õnnelikest kokkusattumustest, kus see, mis planeedile kasulik on, on samal ajal ärile tõesti kasulik. Üks asi, millest me sisemiselt sageli räägime, on see, kui palju püsivam see meie tarneahelat hoiab.

Alates 2016. aastast on Apple’il iPhone’i demonteerimiseks kasutatud “tööstuslikku” meetodit – Liami robot oli sel ajal. Kuid juba ĂĽle aasta on ettevõte selle teenuse osutamiseks kasutanud Daisy roboteid, kus masinad saavad uutesse seadmetesse eraldada ja eraldada suures koguses taaskasutatavaid komponente.

Peale robotite ütles Jackson Reuters et ettevõte uurib ka viise, kuidas tavapärased taaskasutusettevõtted saaksid teatud osi taastada, öeldes, et Apple on avatud partnerlustele.

Pilt: Siriphiroon / Shutterstock.com