Uue iPhone’i U1 kiip võib olla kasulik paljude muude asjade jaoks kui “Apple Tag”

Kiibi kohta, mida (veel) Apple peaaegu ei avalda, U1, uude iPhone’i tulles, on selle funktsioonid juba väga hästi jaotatud. Me teame, et see on ruumiliselt täpne tunnustuskiip, mida kasutatakse ĂĽlilairibatehnoloogia (UWB) teiste sama võimsusega seadmete otsimiseks väga suure täpsusega – mõnel juhul kuni 5 mm!

Samuti teame, et U1-l on seni olnud reaalses kasutuses ainult ĂĽks: palju rikkalikum kogemus ekraani jagamise kohta AirDrop uutes iPhone’ides (liides näitab teisi teie läheduses olevaid seadmeid ja tunneb ära isegi nutitelefonile suunatud seadmed) ja see on alles siis, kui iOS 13.1 tuleb välja järgmisel 30. päeval.

Eelkõige teame, et U1-l on peamine põhjus olla: võimalus “Apple Tag”, väike jälgija, mille saab kinnitada avaliku objekti (näiteks koti, rahakoti, võtmete või jalgratta) kĂĽlge ja mis toimib jälgijana, mida saab hallata teie iPhone või iPad. Apple pole seadet mingil põhjusel veel kasutusele võtnud, kuid see peaks juhtuma mingil hetkel lähitulevikus.

Kuid meil pole aimugi, et U1 kiibil on palju muid võimalikke kasutusviise – ja see võib digitaalse lokaliseerimise vallas isegi uue ajastu esile kutsuda.

Artiklis Kuus värvi, Toob Apple’i fänn Jason Snell välja mitu näidet muudest stsenaariumitest, kus UWB võib lähitulevikus olla oluline. Ăśks neist on piirkond koduautomaatika: U1 kiibi asukoha suurenemisega saavad nutiseadmed ja -seadmed oma kodust palju paremini aru saada, kohandades selle toimimist vastavalt sellele teabele.

Näiteks helisĂĽsteem võib majas ringi liikudes “kaasas” käia, teatud kõlarid vaigistada ja teised sisse lĂĽlitada. Nutikas lukk võib omakorda tagada, et olete selle avamiseks sõna otseses mõttes oma ukse taga, lukustades selle uuesti kohe, kui majja sisenete ja sellest eemaldute.

Siin on tegelikult hea lahendusi teha Bluetooth Madal energia: protokollid on juba täna kasutusel paljude käesolevas artiklis kirjeldatud toimingute tegemiseks, kuid ĂĽlilairiba avaldamine on selle protsessi jaoks palju sobivam. Lisaks tõhusamale toimimisele (UWB kiip kasutab kolmandiku Bluetooth LE energiaga energiast) on uus tehnoloogia palju turvalisem just seetõttu, et see on täpsem: kui Bluetooth mõõdab kaugust signaali tugevuse järgi – meetod, mis on vähem turvaline ja hõlpsasti muudetav, teeb UWB seda täpse ajastuse mõõtmisega. lained tulevad ja lähevad – mis muudab need palju usaldusväärsemaks ja täpsemaks.

Sellega on muud rakendused mõttekamad. Näiteks loobusid autotootjad Bluetooth LE-st ohutusprobleemide tõttu; UWB-d populariseerides saavad nad uuesti luua võtmeid, mis vabastavad sõidukid lähenemisviisi abil (või toota nutitelefonidele näiteks sama efekti taastootvaid rakendusi).

Samuti on UWB-l võimalik tegevust aidata liitreaalsus see pärineb sisemine navigeerimine – võimaldab näiteks teil olla kaubanduskeskuses visuaalse navigeerimise juhised samamoodi, nagu Google Maps on teid näiteks linnatänavatel juhendanud.

Snelli artikkel hoiatab, et kõik need stsenaariumid on võimalikud ainult siis, kui tehnoloogia muutub populaarseks. Uus iPhone on esimene seade, mis selle kasutusele võtab (mis iseenesest on suurepärane hĂĽppelaud), kuid mitmed teised ettevõtted, näiteks Google ja Samsung, on seotud UWB arendusgrupiga – see tähendab, et järgmise aasta jooksul võime näha tehnika kiiret kasutuselevõttu. Võtab!

9to5Mac kaudu