Uue MacBooks Pro graafiline jõud on kvantifitseeritud; Kas näeme, kuidas Apple teeb oma graafikakaarte?

Üks asi pole uue kasutuselevõtuga muutunud MacBooks Pro: kui 13-tolline mudel jätkub ainult Inteli platvormi Integreeritud graafikavalikuga, pakub 15-tolline mudel spetsiaalset videokaarti pädevama graafikajõudluse saavutamiseks.

Selles uues põlvkonnas on pakutavad kaardid AMD uuest Radeon Pro 400 seeriast – ja eelmisel nädalal avaldas ettevõte oma ametlikul veebisaidil postituse, milles oli ĂĽksikasjalikult esitatud mõned numbrid ja pakutud ĂĽksikasjalikku analĂĽĂĽsi selle kohta, mida võime uues MBP-s graafika jõudluse osas oodata. suurem kui.

Ăśks ettevõtte poolt pakutavaid ĂĽksikasju hõlmab uute kaartide paksust, mis on nende endi hinnangul kõige õhem graafikaprotsessor – tänu kaartide ammendumisprotsessile. vahvlid räni, ulatudes nĂĽĂĽd 380 mikronini (0,38 mm). Selle abil on võimalik ilma probleemideta plaate uue MBP ĂĽliõhukesse korpusesse sisestada.

Töötlemisnumbrite osas ei tundu kolm kaarti – 450, 455 ja 460, sõltuvalt MBP mudelist – halb, kusjuures kõige võimsam neist näitab maksimaalset jõudlust 1,85 teraflopsid ja kõigi kolme ĂĽlekandekiirus on 80 GB / s.

Allolev pilt klassifitseerib kolme mudeli peamised näitajad paremini:

Arvud AMD uuest Radeon Pro 400 seeriastArvud AMD uuest Radeon Pro 400 seeriast

Rangelt võttes on kõik kolm kaarti armas ettevõte loomingulistele spetsialistidele, kes tegelevad oma MBP-ga piltide ja videotöötluse, heli segamise, CAD-failide illustreerimise ja tootmisega seotud ĂĽlesannetes – ja kindlasti ei saa need kuidagi halvad olema. selle tegevusega.

Mängude osas on see kĂĽsimus aga juba vaieldavam: esimesed kaks kaarti (450 ja 455), millel on 2 GB mälu, on mõistliku kaadrisagedusega – pärast Full HD 1080p-ga võrdset või suuremat – mängude töötlemisel raskusi – pärast pidage meeles, et need on eraldiseisvad videokaardid seadmetes, mis pole selleks otstarbeks mõeldud; Apple on alati eelistanud maksimaalset jõudlust madalale energiatarbimisele.

Kui soovite endiselt osta uut MBP-d eesmärgiga mängida Mafia III maksimaalsete seadistustega ja a kaadrisagedus aktsepteeritav, suudab teoreetiliselt teatud kompetentsiga hakkama ka kõige võimsam kolmest kaardist (460). Probleem on selles, et see on saadaval ainult kohandatud sĂĽlearvuti konfiguratsioonis ja … noh, see maksaks rekordtasu – nagu arvuti ise, eks?

Siiski on hea oodata, kuni see kaunis masin hakkab ĂĽhiskonnas ilmuma, et saaksime esimest analĂĽĂĽsida võrdlusalus nende graafiline saade – nii saame paremini aimu nende pĂĽĂĽdlustest ja omadustest.

· · ·

Endiselt samal teemal seisis Apple ametlikel MacBooks Pro lehtedel koos olulise teabega neile, kellele meeldib oma sĂĽlearvuti ĂĽhendada välise monitoriga – ja samal ajal tõestada, et uus 15-tolline masin on tõeline metsaline. selles mõttes protsess.

LG UltraFine 5K monitor

15-tollise MBP-ga saab ĂĽhendada kuni neli Väline 4K-ekraan või kaks 5K-kuvarit, nagu LG majesteetlik, on neljapäevases põhiettekandes, mis igavesti sĂĽmboliseerib Cinema Display’i lõppemist. Oluline on märkida, et kõik need ĂĽhendused tehakse maksimaalse eraldusvõimega ja 60 Hz juures, see tähendab, et midagi pole katkestatud ja MacBooki ĂĽlekanne on ebaregulaarne (selles kĂĽsimuses mitte Pro).

Samal ajal pole 13-tolline versioon, kuigi see ei jõua mitme monitori Olympuseni nagu tema suur vend, kindlasti ka halb: see toetab korraga kahte 4K monitori või 5K monitori. Kõiki neid ühendusi lõi muidugi uus Thunderbolt 3 port, mis tekitas arvutimaailmas parajalt palju poleemikat.

· · ·

Ikka graafika töötlemise valdkonnas, kuid liikudes väiksematele õhematele seadmetele: ilmselt hakkas Apple mingil ajal minevikus iPhone’i jaoks oma graafikakiipi välja töötama – ja keegi pole seda märganud.

A10 Fusion

David Kanter, pärit RealWorldTech. Tema arvates vaadake lihtsalt erinevusi Metal graphics API arhitektuuri käsiraamatust (Apple’ilt) ja graafika töötlemise kiibist ettevõttelt Imagination Technologies – ettevõttelt, kelle tehnoloogia litsentseeris Apple oma kiibitootmise algusaegadel (alates A4-st).

Ilmselt hakkas Apple 6-st leitud A8 kiibist kujundama graafikakiipide osas oma lahendusi, mille järeltulijatele, A9 ja A10 Fusionile tuli uus ja võimsam iteratsioon. Sellise muudatuse eelised on selged: kulude kokkuhoid, suurem kontroll teie seadme komponentide kujunduse ja töö üle ning veelgi parem riistvara ja tarkvara integreerimine.

Praegu on oodata, millal – või kui – samad muudatused kunagi teie arvutis toimuvad. Kas keegi suudaks ette kujutada MacBooki, millel töötab Apple’i enda graafikatöötlusega kiip A15? Ma oskan. ?

[via AppleInsider, 9to5Mac, MacRumors]