Uue MacBooks Pro silikoonmembraan leevendab (kuid ei ravi) klaviatuuri probleeme

Pärast mitu päeva kestnud vaikust “kinnitas” Apple täna seda lõpuks ränimembraan tuleb uue klaviatuuri juurde MacBooks Pro see on kaitsemeetmed selliste rikete vältimiseks nagu see, mis mõjutab mõningaid eelmise põlvkonna seadmeid – ja mitte ainult viis klaviatuuri vaiksemaks muutmiseks, nagu ettevõte uue mudeli turule toomisel teatas.

Kuid kas see täiendus kaitseb tõhusalt klaviatuuri ja kaitseb tulevaste peavalude eest? See on küsimus iFixit püüdis sellele vastata uue membraani ja klaviatuuri enda üksikasjaliku analüüsiga.

iFixit testis uut MacBook Pro klaviatuuri ja ränimembraani

Hirmutu lahtivõtja alustas testi läikiva pulbervärvilisandiga, kandes klaviatuuri sisemusse väikese koguse “tolmu”.

Kiiresti settivad pisikesed killud õõnsuse servadesse, eemale “liblika” mehhanismist, ja kaitsevad vastavalt võtmeid.

Kuigi membraanidel on augud, on need “kaetud” plastlukuga ise, takistades fragmentidel peaaegu igas olukorras mehhanismi keskpunkti rĂĽnnata.

Jah, peaaegu kõik: iFixit täpsustab, et kui tolmu või fragmentide hulk on väga suur ja kui kasutaja kasutab klaviatuuri tugevalt (nii trükkimisel kasutatava rütmi kui ka stiili osas), on tõenäosus, et osakesed suudavad liblikamehhanismi siiski tungida, põhjustades potentsiaalselt aasta jooksul nähtavaid probleeme viimane.

Teisisõnu, kaitse aitab palju, kuid see ei kaitse kasutajat täielikult.

Katse teine ​​osa hõlmas terakest – ja seal said suuremad, valjemad osakesed isegi uue klaviatuuri jaoks saatuslikuks: isegi tagasihoidliku koguse korral ei mõjutanud mõjutatud klahvid enam.

Niisiis, keegi ei toonud teie uut (vähemalt!) R $ 12 000 dollarit kaldale, mis?

Hoogu kasutades võttis iFixit klaviatuuri ka kiht kihi haaval lahti, et näha, kuidas ränimembraan välja näeb.

Protsess oli uskumatult vaevaline, sealhulgas eemaldati kõik allpool olevad MacBook Pro sisemised komponendid, eemaldati suur kaitsekleebis, mõned kruvid ja rohkem kui 12 needi – see selgitas ettevõtte vajadust kogu arvuti põhja põhjalikult muuta.

klaviatuuri lihtsate täiustuste tegemiseks (selguse huvides: see kirjeldab, kuid on siiski kohutav).

iFixit testis uut MacBook Pro klaviatuuri ja ränimembraani

Silikoonmembraan on siiski ĂĽks vormitud ja lõigatud tĂĽkk – see tähendab, et vähemalt saab neid komponente hõlpsasti välja vahetada … kui olete ĂĽlejäänud arvuti lahti võtnud ja luku eemaldanud, see tähendab.

Rääkides lukkudest, on iFixit tuvastanud ka selle, et plastosad on eelmise põlvkonnaga võrreldes pisut õhemad (1,25 mm versus 1,5 mm), muidugi silikoonkaitse olemasolu kompenseerimiseks ja kliki kauguse tagamiseks.

sarnane eelmise põlvkonnaga.

Plusspool on see, et nüüd on lukke võimalik veidi lihtsamalt eemaldada; teisalt on nad veidi habras.

Niisiis, ärge kirjutage oma uude arvutisse (vähemalt!) Rk 12 000 dollarit nagu hiiglane, ah?