Uue paavsti valimine käivitab Interneti-domeenide registreerimise

Habemus Papam ja habemus viimase paari tunni jooksul on registreeritud palju uusi Interneti-domeene.

Franciscuse valimine katoliku kiriku uueks juhiks on suurendanud Internetis registreeritud domeenide arvu selliste sõnadega nagu Francisco, Papa, Bergoglio ja Habemus Papam.

Popefrancis.co, PopeFranics.tv, PopeFrancis.me ja PopeFrancis.co.uk on vaid mõned näited aadressidest, mis on viimase paari tunni jooksul loodud.

Samuti on loodud ja töötab link PapaFrancisco.com, kuid tõenäoliselt pole PapaFrancisco.pt ja PapaFranciscus.pt veel loetletud.

Domeeni omistamise ettevõte GoDaddy ütles CNetile, et alates uute usujuhtide paljastamisest on registreeritud üle 600 teemaga seotud aadressi.

Ainuüksi esimese kümne minuti jooksul oli registreerunute arv üle saja ühiku ja esimese tunniga oli see arv kasvanud 479 aadressini.

Suure hulga registreeritud domeene võisid omandada Vatikani ametnikud, kes ei tahtnud paavsti nimega seotud saite, vaid sisu, mis oleks katoliiklike ideedega vastuolus või – ja see näib olevat kõige tõenäolisem – rahalist hüvitist taotlevad kasutajad.

2005. aastal ja BBC andmetel müüdi domeen PopeBenedictXVI.com eBays oksjonil 5000 dollari eest.

Argentiinlane Jorge Mario Bergoglio, kes valis pontifikaalse nime Francisco, peaks tahtma isikliku lehe aadressiga www.popefrancis.com kokkuleppele Ameerika advokaadi Christopher Connorsiga, kes registreeris oma aadressi veebis 2010. aasta aprillis.

Uue paavsti valimine on ka põhjus, miks @pontifex Twitteri konto taas aktiivne on.

Kirjutage märkmeid: parandas paavsti poolt Francisole valitud nime ilma vastava numeratsioonita, mida kinnitas Vatikani pressiesindaja Federico Lombardi.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi