Uue teenuse Google Photos varjukĂĽlg

Nädalavahetustel käin Berliini festival, muusikafestival, mis toimub igal aastal Saksamaa pealinnas, ja mind ĂĽllatas viis, kuidas NFC-tehnoloogia kaudu tasumine oli sĂĽndmuse käevõrul olemas. Hoolimata ebamugavustest, mis tulenevad käevõrule raha “sissemakse tegemise” järjekordadest ja seejärel 2-eurose ĂĽlejäänud saldo korvamiseks oma pangaandmete teatamisest, on jookide ja toiduainete ostmine palju kiirem ja otstarbekam ning mugavus, kui te ei pea raha kaasas kandma. mind kogu aeg. Enne festivali ei teatatud aga midagi või anti alternatiiv kõigile, kes lahkumise ajal raha pigem tasa teeniks. Ma arvan, et sama juhtus ka uue Google Photosiga, mis esitati Google IO 2015 ajal, kus teenuse kasutamise mugavus võib varjata platvormi kasutamise tagajärgi.

  • Android M: kogu operatsioonisĂĽsteemi uue versiooni teave ja funktsioonid
nfc festivali berliini tehnoloogia

Festivalil NFC-tehnoloogiaga käepael on ostmise ajal mugav, kuid raha lunastamine hõlmab andmete esitamist, mida te ei soovi jagada. / © ANDROIDPIT

Intervjuus veebisaidile Keskmine, Bradley Horowitz, Google’i asepresident voog, foto ja jagamine, rääkige avatumalt otsinguhiiglase Google Photos uue pilditöötlus- ja salvestusteenuse funktsionaalsusest ja mõjust. IO 2015 ajal eelistasid Google’i insenerid rääkida piiramatust salvestusruumist, mida ettevõte kasutajatele pakkus ja mida nad saavad nĂĽĂĽd teenusest Google+ sõltumatult kasutada, kuid unustasid meile öelda, kuidas platvorm toimis.

Horowitzi sõnul tuleks Fotosit vaadelda kui Gmailiga samaväärset teenust, mis hakkas konkureerima teiste pakkujatega, pakkudes ainulaadseid haldusfunktsioone ja on tänapäeval üks suurimaid e-posti teenuseid maailmas. Niisiis on idee pakkuda kasutajatele tasuta platvormi, kus kõik mobiilseadmete abil tehtud fotod salvestatakse ja korrastatakse automaatselt tehnoloogia abil, mis tunneb ära mitte ainult inimeste näod, vaid ka puud, lilled ja isegi sünnipäevapeod. . kuni praeguseni.

Google’i arendajate konverentsil oli ĂĽsna selge, et ettevõte investeerib kasutajate elu lihtsustavasse tehnoloogiasse, nii et selle asemel, et puhkusereiside fotoalbumite korraldamiseks peaksite oma puhkust veel kahe päeva võrra pikendama, teeb teie eest teenust do Fotos algoritm. Peale selle hõlbustab see nende piltide redigeerimist ja jagamist teie sotsiaalsetes võrgustikes. Pilveteenus võimaldab teil piiramatuks ajaks säilitada ka mälestuste koopiat.

google FOTOD 1 2

Fotod saavad teie piltide andmete põhjal luua lühijutte. / © ANDROIDPIT

Kõik see on väga mugav, kuid kui palju jagame sellist teenust kasutades teavet? Kui nende piltide analĂĽĂĽsist saadud teave suudab Google’i teenuste kasutuskogemust optimeerida, siis Horowitzi sõnul kasutatakse neid tulevikus:

FotoanalĂĽĂĽsist kogutud teavet ei kasutata väljaspool toodet (fotod) – mitte täna. Kuid kui arvame, et suudame selle andmebaasi kasutajatele suurt väärtust pakkuda, siis usun, et kaalume seda võimalust.

Näide, mida Google’i juhid kasutavad, pärineb Google Now’st: kui olete hilinenud lennule ja teenus ĂĽtleb teile, et see viibib näiteks tund aega, saate hõlpsalt hingata, sest te ei jäta lendu järgmise 60 minuti jooksul vahele. Kõik see on võimalik tänu Google Now ja Gmaili ĂĽhendusele. Nii et kui tarkvara Kas Fotos tunnistab, et teil on Fiat, ja ettevõte soovib teile rääkida a tagasivõtmine, Google saab sellist teenust pakkuda. Jällegi võidakse teie piltidele kogutud andmeid kasutada teie mugavuse huvides, kuid see tähendab otseselt teie privaatsust.

Asi on meeles pidada, mida soovite jagada ja mida toote kasutamiseks sunniti tegema. Mulle meeldiks väga, kui saaksin kanda NFC-tehnoloogiaga käevõru, et tasuda festivalil tarbitu eest, kuid pärast seda pidin oma raha taga ajama, kuid see ei teinud mulle üldse meelt, kuid mul polnud muud valikut. Fotode kasutamise osas on turul erinevaid võimalusi, näiteks minu galerii pidev varundamine välisele HD-le, mis on küll ebamugav, kuid vähemalt minu isikuandmeid võimalikult palju.

Ja sina, milliste võimalustega sa tahad: enam-vähem mugav?