IGRE

Uue toote hind: uus MacBook kannatab USB-C lisaseadmete maailmas ebanormaalsuse all

USB-C see on tulevik, ĂĽtlevad nad. Kiirem, lihtsam, vastupidavam, ĂĽtlevad nad. Nad ei pruugi valetada, kuid tulevik on kahjuks vaid tulevik – olemine.

Tänapäeval pole asjad nii ilusad. Seadmeomanikud on igal pool varustatud uue liidese versiooniga (nominaalselt Retina ekraaniga MacBook ja mõned nutitelefonid Androidi poolel) kannatavad tõeliselt ohjeldamatu turu all, mis on täis valetavate – ja potentsiaalselt ohtlike näitajatega – kaableid ja tarvikuid.

On olnud palju juhtumeid, kus inimesed praadivad oma suurepäraseid arvuteid või uusi telefone halva kvaliteediga kaablite tõttu, mis tooks kaasa äärmuslikke tagajärgi, kuid palju muid USB-C lisaseadmete põhjustatud kahjustusi vähemal või rohkemal määral, tekkis Interneti kaudu. Kas see on USB apokalüpsis?

Esiteks on hea selgitada selle probleemi põhjuseid (vähemalt sagedamini). Kõik seisneb selles, et USB-C liides on võimeline andmeid ja voolu edastama väga suurel kiirusel – mitu korda, palju kõrgemal kui seade ise on võimeline vastu võtma. Mõned vähem “tõsised” tootjad ei ole kaablite valmistamise ja tuvastamise protsessis olnud täiesti põhjalikud või, teisisõnu, mĂĽĂĽvad kasse sellel alal: kannavad näiliselt usaldusväärse teabega armasid pakendeid ja tooteid, mis on lihtsalt halvasti valmistatud ja valmistatud. ohtlik.

Mõned tootjad toodavad näiteks USB-C – USB-A kaableid (pordi vana versioon, millega oleme harjunud) ja “unustavad” piirata ĂĽlekandekiirust vastavalt vanema põlvkonna võimsusele; tulemus pole kindlasti lahe. Teised teevad USB-C-USB-C-kaableid, kasutades sisemise komponendi USB-A versiooni, mis annab samuti hävitavaid tulemusi.

Siinkohal võite mõelda: aga kaabliturg pole alati olnud segadus, kus domineerivad tootjad xing-ling Viimane mure on teie toote kvaliteet ja vastupidavus? Elementaarne, kallis Watsons: jah, muidugi! Kuid kuni USB-C ilmumiseni ei suutnud USB-liides energiat potentsiaalselt hävitava kiirusega ĂĽle kanda; seetõttu on kaablite ja laadijate poolt hävitatud seadmete juhtumeid – kuigi neid on alati olnud – palju vähem.

Õnneks on lootust: mõni kuu tagasi USB-IF teatas USB-C-kaablite autentimise protokolli vabastamisest. Sellega saavad arvutid, nutitelefonid ja muud sisenditega varustatud seadmed kinnitada ühendatud lisaseadmete autentsust 128-bitise krüptitud side kaudu. Konkreetset kaablit või lisaseadmeid sertifitseerivate tellimuste puhul peab komisjon järgima standardite ja spetsifikatsioonide kogumit, et tagada maksimaalne tööohutus.

Apple - välk - USB-C kaabel

Apple USB-C välgukaabel

Sellel protokollil on ka täiendav eelis, mis võimaldab igal kasutajal täpsustada, millist tĂĽĂĽpi lisaseadmeid saab seadme USB-C porti ĂĽhendada – näiteks ettevõtted saavad ĂĽhenduse tuvastamist piirata ainult seadmetega, mis on märgitud usaldusväärseteks.

Negatiivne kĂĽlg on see, et protokoll on alles väljatöötamisel ja keegi ei tea täpselt, millal see meetmeid võtab. Samuti on oluline meeles pidada, et kuigi USB-C-ga varustatud seadmed võivad sertifikaadi kasutamiseks tarkvarauuenduse saada, on juba turul olevad kaablid ja laadijad karbist väljas, mis võib nõuda kõigilt kõigi oma tarvikute väljavahetamist. . kui protokoll käivitati. Seni pidi Benson Leung (Google’i töötaja) jätkama oma rasket ja kangelaslikku katsetamisĂĽlesannet, mudeli haaval, USB-C-kaablite abil, et klassifitseerida head ja halba.

Ja mis saab MacBookist?

Võiksite väita, et kõik, mida ma siiani rääkinud olen, pole MacBooki omanike jaoks tegelikult suurt midagi tähendanud, kuna nad kõik aktsepteerivad Apple’i ĂĽlivõimekat ja turvalist USB-C kaablit. Noh, esiteks pole probleem nii lihtne: kaotatud juhtmed, kahjustused, enesetapp ja paljud inimesed ei taha kulutada raha nende asendamiseks teiste originaalidega. Vaadake lihtsalt iPhone’i ja alternatiivse Lightning-kaabli kasvavat (ja loomingulisemat) turgu.

USB-C port uuele MacBookile

Kuid probleem oli sellest palju sĂĽgavam. Nagu see artikkel märgib, 9 kuni 5 Mac, lõplikud USB-C tehnilised andmed valmisid alles pärast esimese Retina ekraaniga MacBooki turule toomist 2015. aastal. Apple uuendas oma arvutitarkvara, oma USB-C lisaseadmeid ja tegi isegi tagasivõtmine mõnest katkisest kaablist, kuid kolmandate osapoolte lisaseadmete vastuolude vihm – eriti MacBooki 2016. aasta versiooniga, mis järgib juba uue liidese lõplikke näitajaid -.

Näiteks: Apple’i sĂĽlearvuti 2015. aasta versiooni väline aku ei tööta 2016. aasta mudelil, kuna uusim vajab vähemalt 18 W lisavarustust (samas kui eelkäija aktsepteerib välist akut alates 5 W). MacBookide ĂĽhendamine 4K monitoridega USB-C kaudu on samuti utoopilisem kui miski muu, vähese arvu ĂĽhilduvate kuvarite ja professionaalse ĂĽhilduvusprobleemidega.

Lõppude lõpuks polnud asjad nii ilusad, kui Apple neid soovis. Hea on meeles pidada, et siiski ei kao USB-C niipea; vastupidi, see on alles algus. Näiteks peaks järgmisel MacBook Pro-l olema mitu sellist tĂĽĂĽpi porti – isegi Thunderbolt 3 kasutab nĂĽĂĽd pistikut.

See on tehnoloogiline ime: see küpseb ja muutub aja jooksul peaaegu loomulikuks. Ma ei kahtle, et see juhtub USB-C puhul, kuid kahtluste ja ebakindluse vahepeal jätan teile ainult kaks soovitust: kasutada päikesekaitset ja osta ainult tunnustatud kaubamärkide kaableid ja tarvikuid.

Back to top button

Tuvastati reklaamiblokeerija

Meie saidi kasutamise jätkamiseks peate eemaldama AD BLOCKERI AITÄH