Uue Ubuntu teema eemaldamine pole enam versiooni 19.10 vaikimisi

Paar päeva tagasi postitasime selle siia ajaveebi artikkel selge uue Ubuntu teema kohta. Selles artiklis kajastame arendaja plaane tuua uued teemad Ubuntu 19.10 standardvarustuses. See plaan oli tehniliste raskuste tõttu alles hiljuti muutunud.

Selge uue variatsiooni loomine Yaru teemal tuli Ubuntu 19.10 väljatöötamisel veidi hiljaks. Kuigi enamiku võhikute jaoks tundub see tehtav lihtne muudatus. Päisiribade värvi muutmine hallist valgeks võtab palju rohkem tööd, kui see välja näeb.

SĂĽsteemiteema peab olema võimalik integreerida viisil, mis oleks vähemalt kooskõlas tuhandete erinevate rakendustega, millest vaid murdosa järgib GNOME’i disainistandardeid. Värvi on lihtsalt lihtne hallist valgeks muuta, iga minimaalsete teadmistega kasutaja saab värvi muuta teemafaili kaudu. Selle uue värvi, kujunduse, nuppude ja menĂĽĂĽefektide loomine, mis on ideaalselt kohandatud suurima hulga rakenduste ja kogu sĂĽsteemi jaoks, oli keeruline ja väga väsitav. Sellest hoolimata on selge, miks plaanid uus teema järgmise versiooni standardina tuua ei õnnestunud.

On kindlaks tehtud, et eelseisev teema versioonis 19.10 on Yaru Ambience’i viimane ja veidi muudetud versioon, mis on Ubuntu vaiketeema alates versioonist 18.10.

Kuid kui olete ĂĽks paljudest, kes on uue teema saabumisest põnevil, ärge laske end sellest heidutada! Yaru teema ilmselge uus versioon on endiselt saadaval Ubuntu 19.10-s. Ainult mitte vaikimisi. GNOME Tweaksi (sätted) abil saate vahetada Yaru variatsioonide vahel: stseen, tume ja uus hele versioon. Eesmärk jääb samaks, teha tavaline “kerge” teema. Kuid ainult Ubuntu 20.04.

Minu arvates on plaanide muutmine, kui vaiketeemaks saab „Yaru light”, täiesti aktsepteeritav. Eelistatav on tähtaegade pikendamine ja parema tarkvara käivitamine, kui kõigepealt tähtaegadest kinnipidamine ja vigadega pakitud toote täielik toimimine.

Kas ootate „Yaru light” standardteema saabumist? Mida arvate viimastest muudatustest plaanides? Andke meile kommentaarides teada.

Kas teile meeldib Linux ja tehnoloogia? Kas teil on küsimus või probleem, mida te ei suuda lahendada? Ole osa meie kogukonnast aadressil Diolinux Plus!

Kõik on tänaseks isiklik! ?