Uue välimusega: installige OS-i liides Fedorale

Nagu teistel suurematel distributsioonidel, nagu Ubuntu ja Manjaro, on Fedoral ka mitmeid erinevate liidestega väljaandeid. Ametlik versioon Fedora tööjaam kasutades puhast GNOME Shelli, ilma visuaalsete ja töövoo muudatusteta, kuid veebisaidil Fedora keerutab Leiame Fedora väljaandeid koos KDE Plasma, XFCE, LXqt, MATE, Cinnamon, LXDE ja isegi vähem tuntud SOAS Desktopiga.

Asjaolu, et Pantheoni kest Põhiline operatsioonisüsteem valikuvõimaluse puudumine võib mõnda inimest vihastada, kuid kui me mõtlemise lõpetame, on selleks ka loogiline põhjus. Kasutajaliides KDE plasma ja XFCE on suur kogukonna juhitav projekt, mille eesmärk on välja töötada graafiline keskkond, mida saaks kasutada võimalikult paljud jaotused.

Kaneel on teatud mõttes erand sellest reeglist, kuna Linuxi rahapaja hooldaja töötas selle välja levitamise enda jaoks. Kuid kaneelil on alati olnud kogukonnas tugev nostalgiline huvi, kuna see töötati välja eesmärgiga päästa GNOME 2 omadused ja töövoog, mis GNOME 3 saabumisel kaduma läksid.

Seevastu Pantheon Shelli lõi ja hooldas Elementary OS meeskond, kes keskendus ainulaadsele arvutikasutuse visioonile, mis oli peaaegu ainuüksi Elementary enda enda jaoks. Kuigi mulle väga meeldib Pantheon Shell, on selge, et enamik teiste distributsioonide hooldajaid pole eriti huvitatud oma süsteemi versiooni selle liidesega hoidmisest.

Minu oletustes võib see olla puhtalt isikliku maitse, võimaliku funktsionaalsuse puudumise või võib-olla isegi asjaolu tõttu, et Base OS-i meeskond pole nii suur ega tarbi nii palju turvalisust kui projekti pikaealisus.

Selles pole kindlust, kuid ühte võin öelda, et paljudele inimestele meeldib Elementary OS-i välimus ja töövoog ning nad tahavad seda kasutada teistes Linuxi distributsioonides. Olen üks neist inimestest ja Fedora kasutajana võib mul olla hea meel teada saada, et Pantheon Shell on saadaval süsteemihoidlates, mis lihtsalt ootavad installimist.

Base OS-i liidese installimine Fedora Workstation 32-le

Selle protseduuri kaudu installime Pantheon Shelli veel mõne rakendusega, mis tarnitakse vaikimisi Basic OS-is, näiteks muusika ja video taasesituse tarkvara, kalkulaator jne. Paigaldame ka Põhiline näpistamine, mis on küll vaikimisi Basicusse installimata, kuid on süsteemis viimaste muudatuste tegemiseks väga kasulik.

Selle protseduuri läbiviimiseks peate kasutama terminali, kuid ärge muretsege! ? Piisab vaid mõne käsu kopeerimisest ja kleepimisest. Sama lihtne kui koolitööde kopeerimine Vikipeediast? (ei tähenda, et ma seda teinud oleksin?).

Esimene samm on veenduda, et süsteem on täielikult uuendatud, mida saab teha tarkvara GNOME kaudu (nagu on näidatud alloleval pildil) või terminali kaudu järgmise käsuga:

sudo dnf update

Pärast seda taaskäivitage süsteem.

Kui teie süsteem on ajakohane ja taaskäivitanud, käivitage allolev käsk, mis installib kogu Pantheon Shelli, sealhulgas mõned täiendavad rakendused Base OS-i keskkonnast.

sudo dnf groupinstall 'Pantheon Desktop' -y

Pärast seda on Pantheon Shell installitud ja seda saab isegi käivitada, kuid enne meie uue liidese käivitamist installime liidese mõnusate kohanduste tegemiseks Elementary Tweaksi.

Basic Tweak’i installimine

Elementaarsed näpunäited pole Fedora hoidlates saadaval, ainus viis nende installimiseks on tarkvara koostamine otse Githubist. Sõna “koosta” võib mõnda inimest hirmutada, kuna protseduuri peetakse mõnevõrra keeruliseks. Kuid Diolinuxis teeme teie jaoks kogu raske töö ja jällegi peate vaid kopeerima ja kleepima allolevad käsud esitatud järjekorras.

Kõigepealt installime mõned elementaarsete muudatuste koostamiseks vajalikud sõltuvused.

sudo dnf groupinstall "C Development Tools and Libraries" -y
sudo dnf install cmake granite-devel unzip switchboard-devel GConf2-devel polkit-devel vala -y

Laadime nĂĽĂĽd alla Elementary Tweaksi otse Githubist.

wget https://github.com/elementary-tweaks/... -O elementary-tweaks-master.zip

Niisiis pakime faili lahti ja pääseme juurde äsja pakitud kausta.

unzip elementary-tweaks-master.zip
cd elementary-tweaks-master

NĂĽĂĽd looge kataloog “build” ja pääsege sellele juurde.

mkdir build
cd build

Lõpuks koostame ja installime tarkvara.

cmake -DCMAKE_BUILD_TYPE=Debug -DCMAKE_INSTALL_PREFIX=/usr ../
make
sudo make install

Viimane samm on Elementary OSi kasutatava tekstifondi installimine. Selleks käivitage oma terminalis järgmine käsk:

sudo dnf installib open-sans-fonts google-roboto-mono-fonts

Valmis! Olete installinud kõik vajaliku ja nüüd saate oma Fedorale juurde pääseda Pantheon Shelli abil.

Pantheoni kestale juurdepääs ja selle konfigureerimine

Fedora põhisĂĽsteemi liidese juurde pääsemiseks valige esmalt välja logides oma kasutaja, klõpsake ekraani paremas alanurgas hammasrattaikooni, valige “PanteonJa siis logige sisse.

Esmakordsel juurdepääsul on Pantheon Shellil seadistamata teemad, ikoonid ja liidese fondid, kuid vaid mõne sammuga on kõik õiges kohas.

element-interface-the-no-fedora

Rakenduse menĂĽĂĽs otsigeSeaded“Ja siis klõpsake”SĂĽsteemisätted“NĂĽĂĽd klõpsake”Seaded“Ja nagu alloleval pildil näidatud, valige”põhilineKõigis teema seadetes. Valige suvand “põhiline“Ka sisse”Paigutus

element-interface-the-no-fedora

NĂĽĂĽd vahekaardil “Allikas“sisse”Standardne font“Vali”Avage tavaline sans“Suuruses”9“, sisse”Algdokument“Vali”Avage tavaline sans“Suuruses”10“, sisse”Ăśhepoolsed fondid“Vali”Roboto Mono Regulaarne“Suurus”10“, on kell”Tiitliriba font“Vali”Avage julged julged“Suuruses”9

valige element-allikad-fedoraalis

Lõpuks ikka kell “SĂĽsteemisätted“klõpsa”TööruumJa valige tavaline Basic OS-i taustpilt või mis iganes soovite.

pantheon-desktop-no-fedora

Palju õnne! Need teist, kes te olete nii kaugele jõudnud, saavad nüüd Fedora Workstation 32 põhiosa liidese kogu ilu nautida! Vaadake, kui lihtne see on? ?

Allpool olev video näitab kogu selles artiklis kirjeldatud toimingute toimivust, nii et kui teil on küsimusi või soovite kasutada muus vormingus sisu, siis siin see on:

Varsti toon ka artikli, kuidas seda kasutada DDE (Deepini töölauakeskkond) Fedoras. Püsige lainel ja andke meile kommentaarides teada, millist sisu soovite selles blogis kõige rohkem näha!

See on kõik, kõik! ?