contadores estadisticas Saltar al contenido

Uued insuldid lubavad WhatsApp | kaudu O Boticrio kaubamärgi auhindu Sotsiaalvõrgustik

Kurjategijad kasutavad kosmeetikabrändi O Boticrio neljas petuskeemis saidil WhatsApp. PSafe'i spetsiaalse digitaalse turvalisuse labori dfndr labori andmetel on viimase 15 päeva jooksul kannatanud rohkem kui 320 000 inimest. Võltspakkumised sisaldavad ohtlikke seoseid kingituste lubadustega, meigieemaldajate, parfüümide, meigi ja 100% -liste allahindlustega iluliini toodetele. Messengeri kasutajad Androidi ja iPhone'i (iOS) jaoks peavad olema teadlikud sõnumitest, millel on ülemäärane eelis, et vältida pettuste sattumist.

Lisaks pettuse levitamise reklaamivormidele põhinevad nad kõik ühel ja samal strateegial: ohvrid peavad pääsema juurde linkidele, teavitama isikuandmeid ja jagama vorme sõpradega. See on meetod, mis peaks auhinna saama. Lisaks peavad inimesed alla laadima ka viirustega nakatunud rakendused, mis aktiveeritakse, et muuta mobiiltelefonid häkkimise ja teabe varguse eest haavatavaks. Sisu hankides saavad kurjategijad toime panna röövimisi, väljapressimisi ja muid kuritegusid.

WhatsApp blokeerib kõiki, kes kasutavad WhatsApp GB ja Plus; teate, kuidas ametnike juurde tagasi saada

1/2 pettusest kasutab O Boticrio kaubamärki, et lubada WhatsAppil naistepäeva kingitusi Foto: Divulgao / PSafe

Pettus kasutab naistepäeva kingituste lubamiseks WhatsAppil kaubamärki O Boticrio. Foto: Divulgao / PSafe

Kas soovite osta mobiiltelefone, telereid ja muid sooduskaupu? Tutvuge TechTudo võrdlusega

Üks bandiitide kasutatud piltidest ütles "naise proua" ohvrite petmiseks. 8. märtsi rahvusvahelise naistepäeva viide tõi rohkem usaldusväärsust, kuna see oli nagu ühekordne kampaania ja sel põhjusel anti kasutajatele välja 30 tuhat auhinda. Dfndri laboridirektori Emilio Simoni sõnul võltsisid petturid juubelipäeval suurte kaubamärkide rohelist reklaamimist varguste realiseerimiseks. "Need strateegiad võimendasid riigipööret lõpuks ja sellest tulenevalt suurenes mõjutatud inimeste arv," järeldas Simoni.

Võltsreklaamil kuvataval lingil on kahtlane URL, mis ei viita O Boticrio veebisaidi ametlikule aadressile. Ribareklaamidel kuvatakse ka digitaalse turvateenuse kaubamärgid, näiteks Ebit ja Compre & Confie, et ohvritele turvalisust pakkuda. Nende tegurite koosmõjul saavutatakse kriminaalsüsteemi tõhusus ja tuhandete inimeste haavatavus.

Simoni soovitus seda rünnakut vältida on kontrollida elektroonilisi aadresse digitaalsete kaitseteenuste abil. Pidage meeles, et tavaliselt reklaamitakse reklaame ametlikel brändiplatvormidel, näiteks veebisaitidel ja Facebooki või Instagrami lehtedel.

2-st O Boticrio võltspakkumisest saidil WhatsApp on võltsitud linke andmete varastamiseks. Foto: Divulgao / PSafe

WhatsAppilt pärit O Boticrio võltsreklaam sisaldab võltsitud linke varastamiseks. Fotoandmed: Divulgao / PSafe

Teine kelmus hõlmab brändi

Kosmeetikaettevõte O Boticrio on bandiitide poolt kasutatud ohvrite meelitamiseks sotsiaalvõrgustikes. 2018. aasta novembris lubas võlts jõulueksam levitada meigibrändi tooteid ja enam kui 40 000 inimest pettis. Samal aastal peteti kampaanias, mis pidi pakkuma tasuta proove NativaSPA toodetest, umbes 140 000 inimest.

Sel ajal ütles ettevõte isegi: "O Boticrio kasutas võimalust ja nõustas kõiki tarbijaid, et nad kontrollivad enne juurdepääsu saamist alati saadud teabe kehtivust ja päritolu. Kahtluse korral saavad tarbijad brändiga ühendust võtta Boticrio kanali kaudu".

Sellega sarnaste pettuste vältimiseks on soovitatav mitte juurde pääseda tundmatutele elektroonilistele aadressidele, kui pöörata tähelepanu väga kasumlikele lubadustele, tasuta kingituste või hindadega, mis on tunduvalt madalamad kui kaubanduslik väärtus. Veel üks näpunäide, mille kohaselt võite olla grammatiliste vigadega reklaamide suhtes kahtlane – see nõuab teie isiklikku teavet või teiste kontaktidega jagamist. WhatsApp pakub loomuliku tööriista saatjate teatamiseks valeinformatsiooni avaldamiseks.

Teine meetod, mis parandab Messengeri turvalisust, on kaheastmeline kinnitamine. Sel viisil pääseb kontole teises seadmes juurde alles pärast eelkonfigureeritud kuuekohalise parooli sisestamist. Sellised toimingud muudavad kuritegeliku sissetungi keeruliseks, sest ilma salajase jadata ei saa halvad inimesed rakenduses kontosid kasutada, isegi kloonitud kiipidega.

WhatsApp: millised funktsioonid rakenduses veel puuduvad? Kommenteerige TechTudo foorumit.

WhatsApp: küsimused ja vastused sõnumite saatmise kohta

WhatsApp: küsimused ja vastused sõnumite saatmise kohta