Uued SAPO ja MEO domeenid, mille kasutamiskuupäevad pole kindlad

Uued SAPO ja MEO domeenid, mille kasutamiskuupäevad pole kindlad

.SAPO ja .MEO kuuluvad 200 uue gTLD kaubamärgidomeeni hulka, mille rakendused on ICANN-i poolt eelnevalt heaks kiidetud, kuid enne nende kasutamist on vaja teha mitmeid bĂĽrokraatlikke samme ja tegevusi, mis “võivad kesta kaks nädalat või kuud”, kinnitas täna TeK Celso Martinho, SAPO tehniline direktor ja asutaja.

Seetõttu ei suutnud SAPO eest vastutav isik, kes esitles täna uut kaubamärgipilti ja mitmeid projektivärskendusi, määrata domeeni tippkasutuse kuupäeva, mis võib muuta meie navigeerimist SAPO portaalis ja MEO-ga lingitud veebisaidil.

Need kaks peavad aga edasi liikuma “praktiliselt ĂĽheaegselt”, tunnistab Celso Martinho.

Uue domeeni rakendamise viisi pole kindlaks tehtud. “Ausalt öeldes ei tea ma endiselt, mida ma tegema hakkan,” ĂĽtles Celso Martinho, tõdedes, et need uued tipptasemel domeenid toovad lähiaastatel veebis suuri muutusi ja et on olemas määratlusi, mis on endiselt asjakohased, et mõista, millist mõju neil on. omama.

Muudatuste hulgas on ka kasutaja harjumus kirjutada veebiaadresse, mis ei lõpe traditsioonilise riigi aadressiga (.pt või .uk) ega avaliku aadressiga (.com või .int). Kuid see pole ainus. “Brauserid peavad muutma, kuidas aadresse ja domeene loetakse,” selgitab Celso Martinho.

Selles muudatuses mängivad Interneti-hiiglased otsustavat rolli. “Hiiglased määravad muutused kasutajate käitumises ja on liiga vara, et oleme juba võtnud seisukoha, kuidas me oma hallatavaid domeene kasutame,” kinnitas SAPO tehniline direktor.

Sellegipoolest nähakse taotluse ja selle toimimise kinnitamist väga asjakohase sammuna. “Me omistame Interneti-infrastruktuurile suurt tähtsust ja see gTLD võib lihtsustada meie kohalolekustrateegiat mitmes geograafilises piirkonnas, võimaldades ainulaadseid aadresse, mis tõlgendavad kasutajate päritolu ja kohandavad sisu sel viisil,” selgitas ta. “Kuid on veel vara öelda, kas meil on PT.SAPO aadress või mõni muu formaat,” lõpetas tehniline direktor.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi