Uued Ubuntu funktsioonid muudavad Unity nõrkades arvutites kergemaks

Canonical lisas Ubuntu koos Unityga uue põneva funktsiooni “LOW-GFXLaske sĂĽsteemil paremini töötada arvutites, millel pole eriti võimsat graafikakaarti, tutvuge muudatustega ja vaadake, kuidas neid oma sĂĽsteemis lubada.

Funktsioon ise pole midagi uut, oleme juba välja toonud kuidas lubada “Unity 2D” Ubuntu, see protseduur kehtib näiteks Ubuntu 14.04 LTS-i kohta, kuid seni polnud selle funktsiooni lubamiseks vähemalt seni lihtsat võimalust. “madal graafika“Selleni on võimalik ka läbi jõuda Ăśhtsuse näpistamise tööriist, asjade paika seadmiseks on vaja vaid veidi kannatlikkust.

Canonical vastas nende kasutajate taotlustele, kes pidasid Unityd lihtsa arvuti jaoks liiga raskeks, et isegi arvutid, millel polnud head graafilist kiirendust, saaksid sĂĽsteemi kasutada.

Põhimõtteliselt teeb Unity “raskeks” läbipaistvuse ja “tuhmunud”, nii et jättes need valikud läbipaistmatuks, on lihtsa graafikakaardi mõju palju väiksem.

Compiz’i muudatused

Kui Unity 8, mis peaks olema kerge, töötab see lõpuks isegi nutitelefonis, ei jõua Unity 7 edasi poleerimisele. Unity on tegelikult Windowsi helilooja Compizi pistikprogramm, mis on palju populaarsem kui praegu ja seda peamiselt graafiliste efektide tõttu, mida see tavaliselt pakub.

Põhimõtteliselt on valik “madal-gfx„, Hiljuti lisati Compizi suvandina, kõigi nende valikute keelamine muudab Unity raskeks.

Kuidas teha muudatusi Ubuntu 16.04 LTS-is?

1 – Esimene samm on veenduda, et teil on uusim sĂĽsteem, seega kasutageProgrammi värskendaja“, Mille leiate sĂĽsteemimenĂĽĂĽst, selle kontrollimiseks või kui soovite, kasutage terminali:

sudo apt update
sudo apt upgrade

2 – Järgmine samm on installimine Compiz Config seadete haldurvõi CCSM, et saaksite Unity pistikprogramme konfigureerida, otsivad kõik, kes eelistavad installida Ubuntu tarkvara abil, lihtsalt ĂĽlal kommenteeritud nime või klõpsake allpool asuvat nuppu.

Protseduuri sooritamiseks terminalist kasutage järgmist käsku:

sudo apt install compizconfig-settings-manager

Compiz Config seadete haldur

– 4 – Otsige valikut “Ubuntu Unity pistikprogramm“, Nagu ĂĽlaltoodud pildil näidatud, leiate seest valiku”Luba madala graafikareĹľiim“, Märkige lihtsalt alloleval pildil näidatud” märkeruut “, näete muudatusi koheselt, kuid on soovitatav väljuda ja seejärel uuesti sisse logida, et veenduda, et kõik on õigesti seadistatud.

Ăśhtsuse madal graafika

See on kõik, märkate kiiresti, et Ühtsus on udusem ja kiirem.

Täiendavad näpunäited kiiruse optimeerimiseks

Selle konfiguratsiooni jaoks on muidugi mitmeid “väikeseid trikke”, mida saate sĂĽsteemi kiiruse optimeerimiseks teha.

Kui kasutate Ăśhtsuse näpistamise tööriist mõningate muudatuste tegemiseks on seadistusi, mida saab tehaAkende haldamine“, Valikutes”Kindral“, Mis võimaldab teil tekstuuri kvaliteeti panna”Kiire“Ja aknaanimatsioonide keelamine kiirendab teie ĂĽhtsust kindlasti. Vaadake näidet alloleval pildil.

Nüüd, kui teie ühtsus on kergem ja kiirem, kui see teile ikka veel ei piisa, on siin mõned kasulikud näpunäited:

7 hämmastavat näpunäidet Ubuntu maksimaalseks kasutamiseks

Andke meile teada, kas muudatused olid teie jaoks kasulikud, kommenteerides allpool ja kuni järgmise korrani! ?