Uuel MacBook Pro-l on “eemaldatav” SSD; mõista, miks on põlvkond piiratud 16 GB RAM-iga

Siin pole midagi korrata, sest kõik need detailid võivad paljudele märkamata jääda. Sel nädalal avaldas Apple uue MacBooks Pro mis toob muu hulgas kaks tõeliselt huvitavat uudist: puuteriba (mis asendab klaviatuuri ülaosas olevad funktsiooniklahvid millegi palju paindlikumaga) ja Touch ID (Maci avamiseks, süsteemi seadetele kiireks juurdepääsuks ja blokeeritud märkmeteks). vahetada kasutajaid jne).

Uus MacBook Pro ĂĽlevalt koos puuteribaga

Kuid see uudis muutis lõpuks MacBook Pro eelmisest versioonist kallimaks. „Soodsama” võimaluse pakkumiseks ĂĽritab Apple valmistada mudeli, millel on õhemad näitajad, samuti eemaldada puuteriba, Touch ID ja kaks neljast Thunderbolt 3 porti. See algtaseme MacBook Pro on ainus, mida praegu mĂĽĂĽakse. 13-tollised ja 15 muud puuteriba / puutetundliku ID-ga ilmuvad turule alles mõne nädala pärast), nii et oleme isegi võrdlusalus see – mitte eriti julgustav, see on õige.

Tavaliselt saab iFixit (remondifirma) esimesena uue Apple’i väljalaske, et teada saada, mis seal sees on. Seekord, Muu maailm on inimene, kes tegi selle ĂĽlesande vabatahtlikuna ja näitas meile masina uusi funktsioone.

Lahutab MacBook Pro 13

Ehkki see pole nii täielik ja täielik kui iFixit (tõenäoliselt jääb see ikkagi), leidis OWC väga huvitava detaili: moodul SSD on vabastati – kuigi seda pole lihtne teha, kuna on paremini suletud MacBook Pro struktuur, SSD tagastamiseks tuleb kõlar eemaldada, on moodulil väga tugev liidest kattev lint jne.

Lahutab MacBook Pro 13

See on suurepärane uudis lihtsal põhjusel: pärast ostmist on võimalik masina mälumahtu suurendada, mis oli isegi eelmise mudeli puhul võimalik, kuid see on siiski keeruline ĂĽlesanne. Väärib märkimist, et me räägime MacBook Pro 13-st ilma Touch Bar ja Touch ID-d. Nende omadustega mudelid on ilmselgelt diferentseeritud ja neil ei pea olema sama sisemine struktuur – isegi uute komponentide tõttu.

RAM on piiratud 16 GB-ga

Uue MacBook Pro mälumaht on kahekordistunud. Nüüd saavad kasutajad masinat ostmisel kohandada ja paigutada kuni 2TB (mis USA-s maksab 800 dollarit). Kuid RAM on endiselt piiratud 16 GB.

Kui piirangust huvitatud kasutajad selle teema kohta kĂĽsisid, Phil Schiller (Apple’i ĂĽlemaailmse turunduse vanepresident) vastas, et rohkem kui 16 GB RAM-i jaoks on vaja sĂĽsteemimälu, mis tarbiks rohkem energiat ja ei oleks sĂĽlearvuti jaoks piisavalt tõhus. See tähendab, et piir on seotud aku kasutusaega, mis langeb hästi (uued MacBooks Pro akud pakuvad kuni 10 tundi eluiga).

Enamiku kasutajate jaoks piisab 8GB-st, rääkimata 16GB-st. Kuid siin on suur kĂĽsimus see, et MBP on – või peaks olema, nagu nimigi ĂĽtleb – masin, mis on ehitatud ja mõeldud professionaalidele, kes vajavad midagi kaasaskantavat, kuid samal ajal väga võimekat. Kahtlemata jääb paljude jaoks see 32GB valik kahe silma vahele – eriti kui võrrelda seda lauaarvutilahendustega.

Olen veidi kättemaksuhimuline, kuid ei saa kommenteerimist lõpetada. Mind häirib ka see, et Apple ei paku professionaalsele 13-tollisele mudelile spetsiaalset GPU-d. NĂĽĂĽd on isegi 15-tollisel sisenemudelil ĂĽks – ainult tipptasemel [correção: a Apple, agora, oferece GPU dedicada para todos os modelos de 15 polegadas]. See on lubamatu masina jaoks, mille nimel on “Pro” – midagi, mida Apple võiks selles uues põlvkonnas parandada, kuid see on sama. ?

[melalui[viaMacRumors: 1, 2]