Uuenduslik Portugali projekt sai BrĂĽsselist 5,7 miljonit

BrĂĽssel toetab 14 Euroopa projekti kokku 34 miljoni euro väärtuses, FTI – innovatsiooni kiireks muutmiseks eraldatud summat rahastatakse programmist Horisont 2020 ja see on suunatud „radikaalselt uutele ja uuenduslikele toodetele, teenustele, protsessidele või ärimudelitele, mis avavad uusi turge”, selgitas komisjon oma avalduses.

Portugalis valiti välja kolm innovatsiooniprojekti uue tehnoloogia ja tehisintellekti valdkonnas ning need koos andsid kokku 5,7 miljonit eurot toetust.

RTP on projekti “Enhanceplayer” üks suuremaid rahastajaid (2,4 miljonit eurot), mis koosneb “tehisintellekti tööriistadest, mis parandavad videokvaliteeti ja piiravad videovoogudega seotud Interneti-liiklust”.

Turvapiirkonna nutikate linnarakenduste avatud mobiilplatvormi projektiga „Scene“ sai Visionware toetust 2,2 miljonit eurot.

Sakthi Portugali kolmas projekt “Digimat” arendab nutikaid lahendusi digitaalsetele materjalidele autotööstuses ja seda toetatakse 1,1 miljoni euroga.

Euroopa Komisjon rahastab kuni kolm miljonit eurot ühe innovaatilise projekti kohta ning kõik ettepanekud hõlmavad mitmete partnerite, sealhulgas väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete, tööstuse, ülikoolide ja mittetulundusühingute osalemist. Selle rahastamise eesmärk on stimuleerida uuenduslike toodete ja teenuste tootmist ja turustamist.