Uuenduslik Portugali projekt sai Br√ľsselist 5,7 miljonit

Br√ľssel toetab 14 Euroopa projekti kokku 34 miljoni euro v√§√§rtuses, FTI – innovatsiooni kiireks muutmiseks eraldatud summat rahastatakse programmist Horisont 2020 ja see on suunatud ‚Äěradikaalselt uutele ja uuenduslikele toodetele, teenustele, protsessidele v√Ķi √§rimudelitele, mis avavad uusi turge‚ÄĚ, selgitas komisjon oma avalduses.

Portugalis valiti välja kolm innovatsiooniprojekti uue tehnoloogia ja tehisintellekti valdkonnas ning need koos andsid kokku 5,7 miljonit eurot toetust.

RTP on projekti ‚ÄúEnhanceplayer‚ÄĚ √ľks suuremaid rahastajaid (2,4 miljonit eurot), mis koosneb ‚Äútehisintellekti t√∂√∂riistadest, mis parandavad videokvaliteeti ja piiravad videovoogudega seotud Interneti-liiklust‚ÄĚ.

Turvapiirkonna nutikate linnarakenduste avatud mobiilplatvormi projektiga ‚ÄěScene‚Äú sai Visionware toetust 2,2 miljonit eurot.

Sakthi Portugali kolmas projekt “Digimat” arendab nutikaid lahendusi digitaalsetele materjalidele autot√∂√∂stuses ja seda toetatakse 1,1 miljoni euroga.

Euroopa Komisjon rahastab kuni kolm miljonit eurot √ľhe innovaatilise projekti kohta ning k√Ķik ettepanekud h√Ķlmavad mitmete partnerite, sealhulgas v√§ikeste ja keskmise suurusega ettev√Ķtete, t√∂√∂stuse, √ľlikoolide ja mittetulundus√ľhingute osalemist.

Selle rahastamise eesmärk on stimuleerida uuenduslike toodete ja teenuste tootmist ja turustamist.