Uurijad jõudsid järeldusele, et DTT-s võib esineda korruptsiooni

Minho ĂĽlikooli teadlane järeldas doktoritöös, et maapealse digitaaltelevisiooni kasutuselevõtu protsessis võib Portugalis esineda korruptsiooni. Teoses näidatakse protsessi “poliitilist ja majanduslikku sekkumist”, mis paneb Anacomi eelistama Portugal Telecomi. Tuvastati korruptsiooni “tugevad tõendid”.

Minho ĂĽlikooli kommunikatsiooni- ja kogukonnauuringute keskuse teadlane SĂ©rgio Denicoli väitis Negrociosega rääkides, et “tegelikult kavandatakse DTT-d, mis erineb oluliselt rakendatavast DTT-st”, järeldusele jõudis ta pärast mitu aastat Portugali DTT-mudeli uurimist.

“DTT, mis meil täna on, on loodud mitte toimima, ebaõnnestuma, pakkuma vähe kanaleid ja piiratud interaktiivseid teenuseid, julgustamaks elanikke ĂĽle minema tellitud teleteenustele.”

“Digitaalse maapealse televisiooni signaal on välditavate tehniliste vigade tõttu pidevalt vigane,” lisab teadlane, kes toonitab oma lõputöös tõsiasja, et aastatel 2009–2012 – DTT rakendamise periood – on tasuline TV kasvanud umbes 32%, mis on sellega seotud areng. digitaaltelevisiooni pakkumiste nõrkusega.

SĂ©rgio Denicoli rõhutas, et järeldused, millele ta doktoritöös jõudis, ei võimaldanud tal “kindlalt väita, et on korruptsioon”, ja märkis, et “selle kontrollimine on õigluse ĂĽlesanne”, kuid ta väitis, et järeldused, mille ta jõudis, viisid “arvata, et võib olla regulaatori arreteerimine PT poolt, nimelt töötab Anacom Portugal Telecomi toetuseks, mis Transparency Internationali sõnul kujutab endast omamoodi korruptsiooni millegi avaliku kasutamise eest erakasu tagamiseks “.

Pärast seda on Anacomiga ühendust võtnud Público, kes on ka uudiseid jaganud. Operaatori ametlik allikas märkis, et teenusepakkujate valimiseks on korraldatud „rahvusvaheline avalik konkurss”, mille esindajateks on ainult PT, kellega ajalehed samuti ühendust võtsid ja kes ei soovinud seda teemat kommenteerida.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi