Uurijad koolitasid drooni rahvahulga vägivallastseenide tuvastamiseks

Tehisintellekt on videovalvesektori üks enim testitud tehnoloogiaid. Ettevõtted ja ülikoolid on mõlema süsteemi liigendanud, et luua lisaväärtusega lahendusi, kus traditsiooniliste kaameratega jäädvustatud piltidel on veel üks AI tõlgenduspotentsiaaliga tähendus. Selles valdkonnas koosneb üks arendatavatest funktsioonidest tarkvarast, mis on võimeline tuvastama rahvahulga vägivaldset käitumist.

Ühendkuningriigi ja India vahelises seadistuses koosneb süsteem Parrot AR droonist, mis integreerib kaamera oma struktuuri, ja autonoomsest pildianalüüsisüsteemist, mis on kinnitatud fikseeritud juhtpaneelile ja mis võtab jäädvustatud pildid reaalajas vastu. Programmi tööd juhtiv algoritm on võimeline tuvastama vägivaldse käitumisega seotud erinevaid kehapoose.

Projektis osalenud meeskond näitas, et väljatöötamisel on sĂĽsteem, mis aitab tagada turvalisust suurĂĽritustel. Cambridge’i ĂĽlikooli teadlane ja selle tehnoloogia kujundamisse panustanud Briti kontserni eest vastutav Amarjot Singh lisas, et pärast 2017. aasta Manchester Arena pommitamist tundis ta end väga motiveeritult selle idee kallal töötama. Singh selgitab, et hilisemas etapis võib selline sĂĽsteem olla oluline sarnaste rĂĽnnakute ärahoidmiseks, tuvastades kahtlase käitumise, näiteks kui keegi jätab kohvri põrandale järelevalveta.

Tänaseks on süsteem hüpoteetiliste vägivalla stsenaariumide korral suutnud saavutada 94% täpsuse. Kuid vaatamata arvudele juhib Singh tähelepanu sellele, et tehisintellekt ei suuda taset säilitada, kui kavandatud plaanidega liitub rohkem inimesi. Kui vaateväljas on 10 inimest, suudab süsteem saavutada ainult 79% täpsuse, mis tähendab, et enne süsteemi rakendamist reaalses stsenaariumis tuleb veel palju tööd teha.

Kuigi neid katsetatakse kontrollitud keskkonnas, katsetatakse droone peagi kahel India muusikafestivalil. Esimene nimega Technozion juhtub kuu aja pärast. Singh rõhutas, et ruumides, kus on palju jõukust, tõlgendatakse seda tüüpi tarkvaraga inimese liikumist tavaliselt valesti, mis kinnitab järgnevate testide olulisust.