Uurijad paljastavad, et Maal võib olla ajutine “minikuu”

Pisike täpp taevas äratas Ameerika Catalina Sky Survey (CSS) astronoomide tähelepanu. NASA juhitava instituudi teadlaste sõnul võib Maal olla ajutine “minikuul”.

Selle avastuse taga olnud teadlaste Kacper Wierzchose ja Theodore Pruyne sõnul on “minikuu” Maa gravitatsioonivälja “kinni jäänud” asteroid. 2020. aasta kosmoseagentuuri CD3 mõõtmed on ĂĽks kuni kuus meetrit.

Uue kosmoseobjekti avastamist on kinnitanud Rahvusvahelise Astronoomia Liidu Minit Planet Center (MPC). MPC väidab, et 2020. aasta CD3 jõudis Maa ümber orbiidile kolm aastat tagasi ja kuigi kosmoseobjektide kohta on vaja rohkem uurida, ennustab ta, et asteroid naaseb varsti oma esialgsele teele.

Uus ajutine “minikuukese” maa

2020. aasta CD3 orbiidiskeem.

Autorid: Kacper Wierzchos

“Data-title =” Uus “mini-kuu” Ajutine Maa – Teadlased näitavad, et Maal võib olla ajutine “mini-kuu” – SAPO Tek> 2020. aasta CD3 orbiidiskeem. Autorid: Kacper Wierzchos

2020. aasta CD3 ei ole esimene asteroid, mille Maa gravitatsiooniväli tabab. 2006. aastal avastasid Catalina Sky Survey astronoomid sarnase taevakeha. MCP andmetel oli 2006. aasta RH120 ajavahemikul 2006–2007 Maa ümber orbiidil 18 kuud.