Uuring kinnitab Androidi piparkookide turvalisuse puudust

Uuring kinnitab Androidi piparkookide turvalisuse puudust

Android 2.3.6 Piparkoogid pole mitte ainult Google'i opsüsteemi kõige enam kasutatav versioon, vaid ka pahavara kõige enam sihitud. Kaspersky Labi aruande kohaselt oli see 2012. aasta kolmandas kvartalis Androidi piparkookide turvarikkumised on põhjustanud 28% küberrünnakutest sagedamini seadmetes, kus töötab see Androidi versioon. Tema jaoks on väga lähedal Android 4.0 Ice Cream Sandwich, mis on teisel kohal ja 22% -l katsetest blokeerida pahavara installeerimine.

Kuigi see uuring on uus, pole probleem uus. Me kõik teame, et Androidi killustatuse tõttu on piparkoogid Google'i opsüsteemi populaarseim versioon ja vastupidi, mitte versioon, kuhu Google ja teised tootjad kõige rohkem investeerivad.

Selle kõige põhjus, Java haavatavus. Kolmandas kvartalis toimunud küberrünnakud kasutavad Java haavatavusi enam kui 50% juhtudest. Idee saamiseks paigaldati Oracle'i andmetel enam kui 1,1 miljardile arvutile erinevad platvormiversioonid. Sel põhjusel on Androidi OS pidev pahavara sihtmärk, enam kui ükski teine ​​rakusüsteem:

Kuigi Androidi piparkookide turvavead on murettekitavad, eriti arvestades asjaolu, et enamus Androidi seadmeid on selle Google'i OS-i versiooni kinni, suurendab otsinguhiiglane oma operatsioonisüsteemi turvalisust. Selle tõestuseks on kasutaja seadmesse juba installitud rakenduste skannimisfunktsiooni kaasamine, mis käivitati Google Play poe uusimas värskenduses. Lisaks suurenenud turvalisus seadmetele, mis käitavad Android 4.2.

Vahepeal sõltub Android 2.3.6 kasutajatele tootja heast usust sõltuvus, et muuta platvormi värskendused konstantsemaks ja hõlpsamini juurdepääsetavaks.

Muu asjakohane teave

Enam kui pool kogu nutitelefonides tuvastatud pahavarast on lõpuks troojalane SMS-i kaudu – pahatahtlik programm, mis varastab ohvrite kontodelt raha, saates tekstisõnumeid premium-teenustele. Allpool näete pahavara tĂĽĂĽpe, mis kõige sagedamini rĂĽndavad mobiilseadmeid:

Veel üks kummaline fakt on nende riikide loetelu, kus pahatahtlikku programmi võõrustav sait füüsiliselt asub. Alloleva tabeli kohaselt juhib Venemaa seda nimekirja 23,2% pahatahtliku sisuga hostidest, järgnevad Ameerika Ühendriigid [20,3%] ja Holland [kolmandal kohal 17%]:

Brasiilia kuulub riikide rühma, mis pakub kasutajatele mõõdukat nakkusohtu. Vahepeal saate siin kontrollida mitmeid alternatiivseid viirusetõrjerakendusi, et kaitsta oma mobiiltelefoni viiruste ja pahavara eest.

Pilt: turvaline nimekiri

.