contador gratis Saltar al contenido

Uuringud näitavad, et Apple Watch ja muud kantavad seadmed suudavad tuvastada diabeedi varajasi märke täpsusega 85%

Uuringud näitavad, et Apple Watch ja muud kantavad seadmed suudavad tuvastada diabeedi varajasi märke täpsusega 85%

Kui kuulujutud ei vasta tõele, keskendub Apple Apple Watchi uue (või täiendava) mudeli turuletoomisele, mis pakub lihtsaid, pidevaid ja silmapaistmatuid veresuhkru mõõtmisi, st ilma nõelte ja veretilkadeta. Kui ettevõte oma pingutustes õnnestub, muutub see patsientide jaoks revolutsiooniks diabeet terves maailmas ei kahtle selles keegi.

Värske uuring näitas aga, et Ma käekell ja tema konkurendid võivad haiguse esimeses staadiumis mängida veel ühte olulist rolli: märkamine.

A käivitamine digitaalne tervis Kardiogramm ja California ülikool San Franciscos (UCSF) viis läbi uuringu 14 000 kantava seadme kasutajaga (sealhulgas Apple Watti ja Android Weari käitatavad käekellad) ja jõudis järeldusele, et seade suudab tuvastada diabeedi varased nähud koos 85% täpsus ainult patsiendi pulsisageduse põhjal.

Cardiogrami süvaõppevõrgustik, mida nimetatakse DeepHeartiks, on teinud mitmeid olulisi avastusi hüpertensiooni ja uneapnoe valdkonnas, kuid diabeet on uus takistus, millest üle saada. Kogudes andmeid diabeediga ja mittediabeediga patsientide kohta 33 628 nädala jooksul, suutis DeepHeart luua standardi, mis tuvastab 85% juhtudest täpselt nende inimeste seas, kes seda haigust põevad või ei põe. See arv on piisavalt suur, et meditsiinilised testid kinnitaksid diagnoosi ja ütleksid, et uuring oli edukas.

Selle avastuse tehnilisi üksikasju neile, kes on huvitatud, saab lugeda originaalsest Cardiogrammi artiklist, kuid sisuliselt jõudsid teadlased ja DeepHeart järeldusele, et haiguse varases staadiumis diabeetikutel on kõhunäärme aktiivsusega seotud pulsisageduse varieeruvus. ; see on närvivõrgu avastamise võti, mis võib nüüd areneda täpsemate edukuse määradeni.

Nii saate mõelda võimalustele, kuidas muuta nutikellad seda tüüpi terviseprobleemide suhtes tundlikumaks. Cardiogrammi asutajad väitsid, et järgmine samm oli DeepHearti kaasamine otse rakendusse, nii et uuringu alust laiendati märkimisväärselt; nad ütlesid ka, et niipea kui Apple käivitas Apple Watchisse sisseehitatud vere glükoosimõõturi, hakkavad nad esimestena tehnoloogia oma toodetesse lisama.

Kes teab, võib-olla näete ühel päeval randmel teadet, et "võib-olla teil on diabeet. Pöörduge kohe arsti poole. Loodetavasti mitte, kuid teil on see olemas, ei."

Vahepeal saate lugeda meie postitust diabeedi jälgimise rakenduste kohta. Mitte nii lahe, aga see, mis meil praegu on.

läbi 9to5Mac