Uuringud näitavad, et hinna manipuleerimine viis Bitcoini äkilise kallinemiseni

Mäletate, millal kruiisilaeva ostmiseks piisas Bitcoinist? Nii kaua pole see olnud. Eelmise aasta lõpus jõudis krüptoraha väärtus umbes 16 tuhande euroni, kuid hiljutised uuringud on näidanud, et selline valuuta järsk kallinemine tulenes osaliselt hinnaga manipuleerimisest.

Texase ülikooli andmetel kasutati Bitcoini väärtuse suurendamiseks krüptoraha Tetheri 2017. aasta viimases kvartalis. Selle grupi suurim kaitseargument on plokiahela jaoks tehtud analüüsis, kus saab kindlaks teha, et Tetheriga tehtud tehingute väike arv tõi kaasa eksponentsiaalse väärtuse kasvu. digitaalne valuuta, mis on endiselt kõige väärtuslikum Internetis.

Uuringu viisid läbi finantsprofessor John M. Griffin ja üliõpilane Amin Shams. Need kaks uurisid, kuidas Tetherit saaks kasutada teiste krüptovaluutade hindade suurendamiseks, ning jõudsid avalike tehingute registrite põhjal järeldusele, et Tetheriga oli liikumismudel, mida kasutati bitcoini ostmiseks kohe pärast hinna langust.

Edasine uurimine näitas, et krüptoraha ostu-müügi turg Bitfitnex ja Tetheri looja pöördusid oma valuuta poole, et suurendada nõudlust Bitcoini järele, mis suurendas valuuta väärtust. Ettevõtte ametnike poole on varem pöördutud, et kommenteerida väidetavat seotust hinnamanipulatsiooniskeemiga, kuid nad on alati kõik väited ümber lükanud.

Vaatlusalusel perioodil on “tehingud Tetheriga suuremad kui USA dollaritega tehtud Bitcoini ostud”, kirjutasid Griffin ja Shams. See uuring ei paku ĂĽmberlĂĽkkamatuid tõendeid selle kohta, et Bitfinex on sihilikult selles skeemis osalenud, kuid pakub siiski järjekindlaid näitajaid, millega ettevõte manipuleerib.

Pange tähele, et täna on Bitcoini väärtus umbes 5400 dollarit. Teadlased rõhutavad, et väärtuste kõikumine on paralleelne teiste uute mullidega, näiteks 2008. aasta finantskriis ja 1840. aasta raudteemull. Professorid ja üliõpilased leidsid, et mõlemal korral leiti tõendeid hinna manipuleerimisest.