Uuringud näitavad, et nutikad kõnelejad võivad “ärgata” kogemata kuni 19 korda päevas

Suurbritannia Kirdeülikooli ja Londoni Imperial College’i uuringust selgus, et televiisorite heli võib ekslikult aktiveerida nutikad kõlarid. Teadlased leidsid, et kuigi nad ei salvestanud pidevalt vestlusi, saab seadmeid sisse lülitada, ilma et kasutaja sooviks kuni 19 korda päevas.

Teadlaste korraldatud katsetes valiti välja 6 nutikõlarit: Google Home Mini, Apple Homepod, Microsofti Harman Kardon Invoke ning kaks teise ja kolmanda põlvkonna Amazon Echo Dotit. Varustust kasutati 125 tundi telesaateid, sealhulgas sarju nagu The Office, Grey anatoomia, Suure Paugu teooria ja Narcos.

Selleks, et tuvastada, millal seade lindistama hakkas, filmis meeskond seda katse käigus ning jälgis ka Pilvesse saadetud andmeliiklust.

KirdeĂĽlikooli ja Londoni Imperial College’i teadlaste kogemused

Katse käigus paigutati teleriheli edastava kõlari kõrvale kuus nutikõlari mudelit.

krediit: KirdeĂĽlikool / Londoni Imperial College

“Data-title =” KirdeĂĽlikooli ja Londoni Imperial College’i teadlaste kogemused – uuringud näitavad, et nutikad kõnelejad võivad “ärgata” kogemata kuni 19 korda päevas – SAPO Tek “> KirdeĂĽlikooli ja Londoni Imperial College'i teadlaste kogemused Katse käigus paigutati teleriheli edastava kõlari kõrvale kuus nutikõlari mudelit. krediit: KirdeĂĽlikool / Londoni Imperial College

Eksperdid jõudsid järeldusele, et kõige juhuslikuma aktiveerimisega nutikad kõlarid olid Apple’ilt ja Microsofilt. Homepodi puhul “ärkab” Siri alati, kui leidub sõnu, mis riimivad “hi” või “hei”, millele järgneb midagi, mis algab tähega S või midagi, mis riimub “naeruga”. Cortana aktiveerus, kui kuulis sõnu, mis algasid tähega „Co”.

Ehkki need aktiveeritakse sageli kogemata, „ärkavad“ nutikad kõlarid vaid lühikesteks hetkedeks. See uuring näitab, et teise põlvkonna Echo Dot ja Harman Kardon Invoke on aktiivsed pikka aega, mis jääb vahemikku 20–43 sekundit.