Uuringud näitavad, et tasuta rakendused on suured aku tarbijad

Uuringud näitavad, et tasuta rakendused on suured aku tarbijad

Pilt: lifehacker.com

Üks raskemaid teemasid, kui teema on nutitelefon, hoolimata operatsioonisüsteem jalutage neile, kasulik elu aku. Peaaegu iga päev selle toomine on paljudele meist harjumuspäraseks muutunud. Ja teiste jaoks pole enam üllatav, kui peate mitu tundi ilma mobiiltelefonita, sest seadme aku otsustab surra arvatust varem. Lahendus? Jah, see on h. Nende hulgas soovitab tootja kasutajatel kahte patareid, mis on alati olemas. Teine ettevõte tegi isegi viis nutitelefoni teise aku kinnitamiseks, mis tegi sellest väikese koletise. Rääkimata on rakendustest, mille põhifunktsioon on mobiilse energiatarbimise haldamine ja seega aku pikema tööea tagamine. Kuid miks enamikku selliseid taotlusi makstakse? Miks mitte tasuta rakendus selleks?

Üldiselt tasuta rakendus tulla reklaamkuulutustega, mis vastutavad 75% ulatuses nende kogu energiakulust. Jah, pidage meeles, et iga kord, kui teie nutitelefoni ekraanile ilmub teatud rakenduste kohta uusi reklaamiandmeid, pidage meeles, et aku kulub palju. Mõnel tasuta rakendusel on õigus tühjendada aku koos teie reklaamidega vaid 90 minutiga, kui need töötavad lõputult. Rakendused, mille reklaamides kasutatakse meis rohkem akusid, on suur üllatus. Üllatav, isegi kui palju tasusid nad esindavad.

Indiaanis Purdue ülikoolis asutatud arvutigrupi leidmine, mis töötas välja tarkvara, mis määrab rakenduse energiatarbimise. Lõpuks väidab tarkvara, et selliste rakenduste nagu Angry Birds või NYTimes tasustamata versioonid kulutavad isegi 10–30% energiast sellele, mis tähistab nende põhifunktsiooni.

Jäägem ainult viitavates andmetes Vihased linnud: kuigi tasuta rakendus kasutab mängu toimimiseks ja kuvamiseks vaid 20% energiast, kulutatakse 45% energiast, nii et rakendus tuvastab GPS-i abil kasutaja asukoha ja saadab selle teabe abil 3G-ühenduse kaudu kasutajale, reklaam lingitakse teie asukohaga. See protsess võtab 3G-ühenduse kaudu 10 sekundit, sõltumata reklaamiandmete edastamise lõpuleviimiseks vajalikust ajast. Ainuüksi see ületarbimine moodustab 28% Angry Birdsi kogujõudlusest.

Muidugi on kiireim lahendus nutitelefoni aku tühjenemiseks, kuigi efektiivsemat tehnoloogiat pole välja töötatud, vältides tasuta rakenduste kasutamist. Võib-olla pole hästi tasustatud rakendusse investeerimine nii hull.

.