Uuringus leiti seos Huawei töötajate ja Hiina valitsuse vahel

Uuringus leiti seos Huawei töötajate ja Hiina valitsuse vahel

Uuringus, milles analüüsiti 25 000 Huawei töötaja jätkamist, leiti seos nende töötajate ja Hiina sõjaväe- ja luureagentuuride vahel. Vietnami Fulbrighti ülikoolist pärit Christopher Balding töötles üle 590 miljoni elulookirjelduse andmeid, mis olid eelmise aasta lekke kaudu veebis saadaval.

Kolme Briti teadlase Henry Jacksoni seltsist abiga analüüsis Balding 65 000 CV valimit, millest umbes 25 000 kuulus Huawei praegustele või endistele töötajatele. Seda jaotist uurides leidis meeskond üle 100 inimese, kellel on varasem kogemus rahvusliku julgeoleku valdkonnas, kirjutas Zdnet.

Huawei peab praegu Ameerika Ühendriikidega kaubandussõda, mida ettevõte peab kanalina Hiina valitsuse luuramiseks ja kujutab endast tõsist ohtu Ameerika julgeolekule.

Kuigi see uuring ei ole lõplik, on võimalik, et see aitab kaasa pingete kasvule Donald Trumpi administratsiooni ja Hiina tehnoloogiahiigi vahel, mis lükkab jätkuvalt tagasi kõik väited.

Huawei avaldas riigi tulemuste suhtes skeptitsismi, öeldes Financial Timesile, et loodab, et edasised uurimised “sisaldavad vähem järeldusi tehes oletusi”.