Uuringus leiti seos rassistlike säutsude ja vihakuritegude vahel Ameerika Ühendriikides

New Yorgi ülikooli (NYU) teadlaste hiljutine uuring leidis seose rassiliselt motiveeritud vihakuritegude ja Twitterisse postitatud rassistlike sõnumite arvu vahel. Uurimised keskenduvad ainult rassi, rahvuse või rahvuse alusel diskrimineerimisele; Soolise, seksuaalse ja teiste vähemustega seotud vihakõnesid ei analüüsitud.

NYU meeskond analüüsis ajavahemikus 2011–2016 Ameerika Ühendriikide 100 linnas, linnadest linnadesse, üle 500 miljoni säutsu. Uuring leidis korrelatsiooni säutsude arvu ja rassistliku sisu ning kuritegude arvu vahel. rassist põhjustatud kuritegudest teatati samas linnas.

Teadlased ĂĽtlevad, et kuigi uuringud ei näita alati põhjuslikku seost rassistlike säutsude ja vihakuritegude vahel, on nende kahe seos tõeline. Uurimist juhtiv Rumi Chumara usub sellisena, et sideme ja veebivälise käitumise vahelise seose tunnustamine võib olla “oluline diskrimineerimise jälgimiseks ja paremateks pingutusteks selle vähendamiseks”.

NYU professor lisas, et tema hinnangul “on sellist tĂĽĂĽpi säutsu tunne, mis võib olla seotud selle kuriteo keskkonna edendamisega”. Sel põhjusel mõistab Rumi Chumara, et “produktiivsete vestluste pidamine võib kultuuri ja tulemusi tõsta”.