Uuringute käigus selgus, et Instagramis on rohkem fotosid naistest, kes on riietatud aluspesu või bikiinidesse

Fotod ujumis- või supelrõivastega naistest ja alasti meestest. See näib olevat Instagrami algoritmi “eelistus”, valides, milline pilt voos esimesena ilmub, selgub uuest uurimisest, milles analĂĽĂĽsiti 37 sisutootja profiile. Suhtlusvõrgustiku “omanik” Facebook on sellele sĂĽĂĽdistusele reageerinud ja eitanud.

Järeldused pärinevad Euroopa ajakirjandusvõrgustiku ja AlgorithmWatch koostöös välja töötatud uuringust, mille eesmärk on mõista, mida sotsiaalvõrgustik Facebook prioriteediks peab. Selleks palusid nad 26 vabatahtlikul installida brauseri lisandmoodul ja jälgida rida professionaalseid sisutootjaid. Meeskond valis 37 inimest 12 riigist, kellest 14 olid mehed, kes kasutasid Instagrami oma kaubamärkide reklaamimiseks või uute ettevõtete hankimiseks oma ettevõtetele, eriti sellistes sektorites nagu reisimine, toit, sobivus, mood või ilu.

Täiendav brauser avab Instagrami kodulehe automaatselt korrapäraste ajavahemike järel ja analüüsib, millised väljaanded ilmuvad vabatahtlike uudistevoo ülaosas. Nii on võimalik näha, milliseid pilte Instagram kõige asjakohasemaks peab.

Kui Instagram ei häiri algoritmi, peab kasutaja voos olevate postituste mitmekesisus vastama järgmiste sisutootjate tehtud postituste mitmekesisusele. Ja võttes arvesse, et Instagram isikupärastab iga kasutaja uudisvoo vastavalt nende isiklikule maitsele ja uuringutele, peaks väljaannete mitmekesisus olema iga kasutaja jaoks erinev. Tulemused ei vastanud siiski nende teadlaste oletustele, öeldi aruandes.

Kolme kuu jooksul analüüsiti 2400 Instagrami fotot. Mis järeldus on?

Ajavahemikus veebruar – mai 2019 analĂĽĂĽsiti uurimise käigus 3737 sisutootja 1737 postitust, integreerides kokku 2400 fotot. Nendest väljaannetest tunnistati arvutiprogrammide poolt 362 ehk 21% arvutiprogrammides naisteks ujumisriietes või aluspesus või meesteks alasti. Vabatahtlike voos moodustavad nende piltidega postitused aga 30% kõigist sellel kontol kuvatavatest väljaannetest, mis tähendab, et neid kuvatakse voos mitu korda.

Euroopa ajakirjandusvõrgustiku ja Instagramis toimuva algorithmwatchi järeldusuurimine “data-title =” Euroopa ajakirjandusvõrgu ja instituudi algorithmwatchi uurimise kokkuvõte – uurimine näitab, et Instagramis on rohkem fotosid naistest aluspesus või bikiinides – SAPO Tech ”> Järelduste uurimine Instagramis Euroopa andmeajakirjanduse võrgustiku ja AlgorithmWatchi kaudu

Ainuüksi naiste puhul näitasid tulemused, et bikiinides või aluspesus olevate naiste fotodega trükised ilmusid vabatahtlike voos 54% suurema tõenäosusega. Ülaosata meeste fotode osas langeb protsent 28% -ni. Vastupidiselt sellele reaalsusele ilmub toidus või maastikul olevate väljaannetega 60% vähem tõenäosust voos.

Facebook räägib vigasest uurimisest

Aruandes märgitakse siiski, et ilma Instagrami algoritmi põhjaliku kontrollimiseta ei oleks võimalik teha lõplikke järeldusi selle kohta, mis seda tĂĽĂĽpi fotode puhul seda “eelistust” põhjustab. Kuid tõenäoliselt ei luba Facebook sellist auditit teha, kuna see on intellektuaalne omand.