Uuringute kohaselt põhjustavad sellised süsteemid nagu Android Auto sõidu ajal tähelepanu hajutatult

Värske uuring näitas, et sellist operatsioonisüsteemi nagu Android Auto saab võrrelda teiste häirivate teguritega, mida võite juhtimise ajal kogeda.

Uuringust selgus, et võrreldes juhtide katkematu reageerimisajaga suutsid Android Auto ja Apple CarPlay reaktsioone edasi lükata kuni 57%, suurendades peatumisteekonda kuni nelja auto pikkusega.

Uuringus läks Android Auto paremini kui CarPlay, kuid mõlemad ületasid joomise ja juhtimise ning ka marihuaana mõju all sõitmise piirmäärasid.

Peamised otsingutulemid:

1. Sõiduki asukoha kontrollimine sõidurajal ja pĂĽsiva kiiruse säilitamine ning edasiliikuva sõiduki edasiliikumine saavad Android Auto või Apple CarPlay’ga suhtlemisel palju kannatada, eriti puuteekraani kasutamisel.

2. Osalejad ei reageerinud stiimulitele sageli. Android Auto või Apple CarPlay – aeglustab reaktsiooniaega rohkem kui 50%3. Android Auto ja Apple CarPlay kaudu Spotifyst lugude valimisel oli reaktsiooniaeg edasi liikumisel stiimulile pikem

4. Mõju reaktsiooniajale puutetundlike juhtnuppude (mitte hääljuhtimise) kasutamisel on hullem kui sõnumite saatmine sõidu ajal

5. Mis tahes sĂĽsteemi kasutamine puutetundliku juhtimise abil on autojuhid suunanud pilgu teelt kauemaks kui NHTSA (riiklik maanteede liiklusohutuse amet) soovitused

6. Osalejad alahindasid kauget vaadet teele, suheldes puutetundlike juhtnuppudega Android Auto ja Apple CarPlay kuni 5 sekundit.