Uus Adobe tehnoloogia kannab stiilid automaatselt ĂĽhelt fotolt teisele ĂĽle

Adobe soovib tehisintellekti seada fototöötluse esiritta. Ühes oma viimases katses töötas ettevõte välja uue süsteemi, mis võimaldab redigeerimisstiilide ülekandmist kahe erineva pildi vahel. Mitte sellepärast, et mõned programmid on seda teinud, vaid põhjalikult.

See uus tehnika töötati välja koostöös Cornelli ĂĽlikooliga ja seda nimetatakse “Deep Photo Style Transfer”. Praktikas on sĂĽsteemi eesmärk muuta mis tahes pilti vastavalt teisele pildile rakendatud väljaandele. Protsess toimub automaatselt ja kasutaja peab redigeerimisstiilist valima ainult foto, mida soovib muuta, ja foto, mille ta soovib kopeerida. Seejärel hoolitseb tehisintellekt tooni, kĂĽllastuse, valguse, kontrasti rakendamise ja kõigi muude muutujate vastava pildi järgi kohandamise eest.

Avaldatud näidetes on võimalik näha rakenduse kvaliteeti, teisendades isegi õhtul jäädvustatud pildid ikka loomulikus valguses öiseks linnamaastikuks. Adobe ütleb, et on mitme kasutajaga uurinud nende tulemuste usaldusväärsust ja 80% vastanutest leidis, et leidsid, et fotod vastavad nende aluseks olnud redigeerimisstiilile.

Järgmine samm, vastutava meeskonna sõnul, on süsteemi peenhäälestamine, et see saaks pildil olevad elemendid paremini jagada, et neid individuaalsete värvidega kõige paremini kohandada. See programm pole veel kõigile kättesaadav, kuid kui olete Linuxi kasutaja, saate selle alla laadida otse Githubist.