Koostöötajate värbamine andmepüügivõrkude jaoks suureneb

Uus andmepĂĽĂĽgirĂĽnnak kasutab nime maksuhaldurid, kuid on suunatud pankadele

(Uuendatud) „Tasumisele kuuluv makse võlgnike nimekirjas reklaami vältimiseks“ See on Portugali kasutajate postkastides leviva uue e-kirja teema, mille ilmselt saadavad maksuametid. Kuid ärge laske end petta, see on järjekordne andmepüük, mis sarnaneb sellega, mida mõned inimesed teesklevad EDP poolt saadetuna ja kes hiljem kannavad ka nime CTT.

Maksu- ja tolliameti suhtlemise suurenemisega e-kirjade kaudu tagab organisatsiooni nime kasutamine saatjal suurema mõju kasutajatele, kes on huvitatud maksuteadete kontrollimisest ja ennekõike takistavad nende nimede ilmumist võlgnike nimekirja.

Vaadake aga lihtsalt tagastusaadressi ([email protected] või [email protected](muu hulgas) piisab, et mõista, et e-kiri on võlts, leiu võib teha ka sõnumite, piltide lugemisega.

Oluline on mitte linki järgida, kuna see osutab veebisaidile, kuhu laaditakse alla CPL-fail (juhtpaneeli laiendus), mis pärast installimist võimaldab häkkeril jälgida arvuti tegevust ja salvestada paroole, mis on tüüpiline nuhkvara toiming.

Olukord muutub veelgi ohtlikumaks, kuna pahavara on loodud nii, et see kataks mõned Portugali pankade veebilehed, suunaks kasutajaid sisestama oma juurdepääsuandmeid ja isegi mõne tehingu sooritama.

TeK on uue rünnaku osas maksuhalduritega ühendust võtnud, kuid ootab endiselt reaktsiooni.

Nagu teisteski sarnastes olukordades, soovitatakse kasutajatel läbi viia saadud sõnumi hoolikas analüüsimine saatjalt sisule ning ka värskendatud viirusetõrje kasutamine on osa parimatest soovitustest, ehkki antud juhul ei tasu seda ohtu välja filtreerida.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Fatima jahimees

Märkuste kirjutamine: Uudiseid on täiendatud lisateabega.