contador gratis Skip to content

Uus Apple'i patent tutvustab kokkupandavat iPhone'i!

Uus Apple'i patent tutvustab kokkupandavat iPhone'i!

Hiljuti registreeritud patendiga astub Apple veel ĂĽhe sammu kokkuklapitava ekraani ajastu poole ja kinnitab selle piirkonna vastu huvi ning lisaks parandab konkurentsivigu.

Patendi registreerimine on sageli hea näitaja, mida tulevikus oodata tehnikahiiglane. Hea näide sellest Sony, mis näitab huvi PS5 tagumise ühilduvuse vastu (kuud hiljem saabuvad uudised) ja Samsung, mis on juba tähistanud galaktika vahekaarti "Fold". Nüüd Apple registreerige uus patent, mida on veidi oodata.

Registreeritud Ameerika Ühendriikide patendi- ja kaubamärgiametis, patendid kokkuklapitav ekraan teeb ettepaneku lahendada praegused tehnoloogiaga seotud probleemid, mida me konkurentsis näeme. See detail, mida paljud inimesed (ka meie) märkavad, on sektsioonis olev voldik Volditud galaktika, on 2019. aasta aprillis ilmuvas algversioonis probleem palju hullem.

"KUI liiga"

AppleInsideri veebisaidi avastuse kohaselt kavatseb Apple oma kokkupandava seadme ekraani kallal töötada hingemehhanismi kasutuselevõtuga, mis võib hõlmata ülestõstetav paneel. Liigutav klapp avaneb seadme avamisel (ekraani kihi kahe osa vahelise tühiku sulgemiseks) ja tõmbub sisse, kui vidin volditud.

Kuna vahekaart suudab seadme avamisel ekraanikaitsete vahel ruumi katta, näitab see, et seade kasutab seda voltimismehhanismi peaaegu ei teki kortse avamisel. Võrreldes ülalnimetatud Samsungi disainiga on see suur areng.

Apple Fold, iPhone FoldPatend illustratsioon, mis näitab, kuidas ekraani raadiust (R) parandatakse ilma klappi tegemata (reprodutseerimine)

Ekraani sel viisil voldimisel on rõhk sellele, mis voldiks saab, peaaegu null, kuna voldi raadius on tänu klapi eraldumisele suurenenud. Kuid pange tähele: ekraani väliskülg taga seade, kuid ekraani kaitse. Ülaltoodud illustratsioonil näeme ekraani paksust võrreldes kaitsega, mis teeb ainult selgeks, et see on "teine ​​kiht", mitte aga seadme väline osa.

Eile (02.02) dateeritud dokumendis on kokku võetud ka see, kuidas muud osad liiguvad. Sees reguleerivad hinged ekraani liikumist painutamiseks (seade on volditud), kasutades a seo on tühi et anda ekraanile kõvera raadiuse suurendamiseks vajalik ruum. Käigumehhanism võib aidata hoida kaugust eluase ja ekraanil iga ekstra "mitteklapitav" element lisaks kõverusraadiuse tugevdamisele.

“Aga kas tühi ruum ei muuda lõuendit kasutamiskõlbmatuks?” Küsite te. Apple'il on lahendus: kui seade on avatud, saavad vahelehed seda teha laiendatud sisemiselt ekraani toetamiseks, probleemide vältimiseks, kui vajutate alale, mis võib ekraani asukohta mõjutada. Ruum hoiab ära ka pinge muutumise tavapäraseks kasutamiseks vajalikuks.

Apple Fold, iPhone FoldSisemehhanism, mis väldib stressi ja muudab ekraani siiski täiuslikult kasutatavaks, isegi kui seal on vaba ruumi (reprodutseerimine)

Kuni on muid märkmeid 46 pilti näitab ekraanide abil mehhanismide rakendamist erinevates olekutes / nurkades koos iga osa väga üksikasjalike kirjeldustega

Apple siseneb ajajärku?

Apple registreerib igal nädalal mitu patenditaotlust, kontrollige lihtsalt ise Ameerika veebisaiti. Kokkupandava tehnoloogia registreerimine ei ole aga selgesõnaline kinnitus selle kohta, et ettevõte üritab turule tuua avaliku tüüpi seadet, ainult ettevõtte arendatud huvivaldkond.

Idee saamiseks esitati algselt patendi versioon, mida me selles tekstis tsiteerisime 2016 ja sisenege 2018 seal on väga selgesõnaline märkus nimega "elastsete ekraanidega elektroonilised seadmed", mis selgitab, kuidas ekraanidel võivad olla kokkuklapitavad abinõud, näiteks kaitse, mida võivad pakkuda muud elastsed materjalid (ja mida ei saa parandada, nagu ülal näidatud).

Kummalisel kombel on olemas isegi siksakide kokkupandamise patent ja isegi 2018. aastal üks patareide voldimise patent. Sisene 2019 nad tegid ka patendi "kokkupandavate alade kaitsmiseks temperatuurimuutuste eest", mis on ettevõtte esimene liige. Ja nimekiri ei lõpe sellega, sest kuud hiljem magnetiline lukk see võimaldab mitmesuguste 2020. aasta patendiülekannete asemel meetmeid võtta.

Apple Fold, iPhone FoldÜksikasjalikult, avatud tööriistadega (reprodutseerimine)

Nii palju kui kogu mehhanism on kõrgtasemel, mis on tehnoloogia arenguga tegelemisel väga hea, võib see olla laskmine Apple'i enda jalge ette, sest praktikas lisab see seadmele keerukust. Kujutades ette palju käiku sisaldava iPhone'i masstootmist, võite teile meeldida, kuna see kõlab piisavalt steampunk, kuid väga kallis. See tähendab, et kui nad investeerivad mitmekordselt, ei pruugi nad seda joont järgida.

Vahepeal on meil jäänud tähelepanu pöörata kokkuklapitava ekraaniga võistlusele ja vaadata, kas Apple astub oma esimesed sammud ja loodan, et ta ei saabu siia 13 tuhande reaalaja eest ega müü 24 tunni jooksul nagu teised tooted.

Allikas: Tomi juhend