contador gratis Saltar al contenido

Uus Broadcomi kiip pakub mobiilseadmetele kõrge eraldusvõimega (1080p) pilte

Broadcom kuulutas välja uusima kiipide perekonna, mis on varustatud NFC tehnoloogiaga

Broadcomi logoBroadcom teatas täna oma mobiiltelefoni oBCM2763 kõige arenenumast protsessorist, mida peetakse esimeseks, mis lubab kõrglahutusega videote ja mängude täielikku tuge selliste vidinate nagu nutitelefonid või meediumipleier tavapärane. See mitte ainult ei saa hakkama 1080p HD-sisu reprodutseerimisega, vaid on lisaks 20-megapiksliste fotode salvestamiseks võimeline töötlema ka sellise eraldusvõimega (1920 1080 pikslit) salvestisi.

Riistvara toodetakse 40-nanomeetrises tootmisprotsessis (paljudest protsessoritest, mida praegu müüvad Inteli ja AMD), võimaldades suuremat integreerimist seadmetes, väiksemat füüsilist suurust ja märkimisväärset energiatarbimise kasvu. See, et see toetab HD-video taasesitust ja salvestamist, on välise projektsiooni jaoks atraktiivne, samas kui selle piltide käsitlemise võimet saab integreerida ka näotuvastuse või automaatse stabiliseerimis- ja fookuslahendusega.

Lisaks pakub see protsessor integreeritud HDMI-väljundit ja 128 MB graafikamälu, vältides teleritega ühendatavate seadmete tootjate jaoks täiendavate komponentide kasutamist. Ehkki kõik funktsioonid on üsna nõudlikud, näitab Broadcom, et selle uue kiibi energiatarbimine on kuni 50% suurem kui praegustel toodetel, mis on välja töötatud 65 nanomeetril.

Ei ole kindlat ennustust, millal esimene kiipidel põhinev seade turule ilmub, kuid hinnanguliselt ei juhtu seda enne 2011. aastat. BCM2763 looja kavandas uue arhitektuuri, et arendada välja toode nimega VideoCore IV, mis ehkki ühildub juba vidina funktsioonidega teised müügiks, see nõuab lihtsat (kuid aeglast) kohanemist teatud uute funktsioonidega.

(iClarifiedi kaudu)