Uus Debian 9 “Stretch” on välja antud – vaadake uudiseid ja laadige alla

Üks peamistest ja olulisematest Linuxi distributsioonidest, Debian, võitis just uue versiooni. Pärast pikka ootamist on Debian 9 lõpuks stabiilses versioonis allalaadimiseks saadaval. Tea rohkem:

Debiani arendajad kuulutasid välja uue universaalse sĂĽsteemi versiooni, mida kutsutakse, versioon 9 koodnimega “Stretch”, Toy Story kaheksajalg, ilmus pärast 26-kuulist arendust ja toetab järgmise 5 aasta jooksul turbevärskendusi.

Debian 9 Stretch on, nagu arendajad teatavad, austusavaldus projekti algsele loojale Ian Murdockile, kes kahjuks suri 2015. aasta lõpus.

Mis on uut Debianis

Ianit on selles väljaandes raske meenutada, see on tohutu kaotus Linuxi kogukonnale, mitte ainult Debianile, kuid nagu ma kujutan ette, et ta seda soovib, räägime headest asjadest ja uudistest “Venitamise” kohta.

Uues Debianis on MySQL 5.5 või 5.6 paketi asemel vaikimisi MariaDB 10.1, mis toimub automaatselt täiendamisel.

Firefox ja Thunderbird naasevad Debianisse ka õige nime all, varem, juba üle 10 aasta, lisab Debian litsentsi tõttu litsentsi tõttu tarkvara ümberpakendatud teiste nimede, Iceweasel ja Icedove alla, nüüd on meil ESR-i versioon Firefox.

Tänu kujundusele Ehitamine reprodutseeritav, ehitab üle 90% Debian 9-s sisalduvatest lähtekomplektidest järk-järgult identsed binaarpaketid. See on oluline kontrollifunktsioon, mis kaitseb kasutajaid pahatahtlike katsete eest kompilaatorit rikkuda ja võrku üles ehitada. Debiani tulevased versioonid sisaldavad tööriistu ja metaandmeid, et lõppkasutajad saaksid paketite allikat valideerida hoidlas.

Turvalisuse juures on veel üks huvitav asi see, et X.org ei nõua enam muude turvalisuse tagavate muudatuste kõrval ka juurõiguste käivitamist, minnes mööda potentsiaalsetest probleemidest.

Samuti on uues versioonis parandatud UEFI tuge. See võeti kasutusele Wheezy versioonis, kuid on iga versiooniga paremaks muutunud, muutes Debiani toeks installimistele 32-bitise UEFI püsivara 64-bitise kerneliga, uus ISO sisaldab ka EUFI alglaadimistuge. .

Mitu paketti on värskendatud, meil on Linuxi kernel versioonis 4.9 ja Plasma 5 selle LTS-versioonis neile, kellele KDE meeldib (nagu ka mina). Allpool on loetelu mõnedest Debiani peamistest pakettidest ja nende versioonidest:

– Apache 2.4.25

– Tärn 13.14.1

– kroom 59.0.3071.86

– Firefox 45.9 (Firefox-esr pakendis)

– GIMP 2.8.18

– GNOME 3.22

– GNU 6.3 koostaja kogu

– GnuPG 2.1

– Golang 1.7

– LibreOffice 5.2

– MariaDB 10.1

– PROBLEEM 1.16

– OpenJDK 8

– Perl 5.24

– PHP 7.0

– PostgreSQL 9.6

– Python 2.7.13 ja 3.5.3

– rubiin 2.3

– Samba 4.5

– Thunderbird 45.8

– Tomcat 8.5

– Xen Hypervisor

– Xfce 4.12

Lisaks veel üle 51 000 kasutusvalmis tarkvarapaketi, mis on ehitatud enam kui 25 000 lähtekomplektist.

Selle laia paketivaliku ja traditsioonilise arhitektuuritoega on Debian taas truuks jäänud eesmärgile saada universaalseks operatsioonisüsteemiks. See sobib suurepäraselt mitmesuguste kasutusjuhtumite jaoks: alates lauaarvutisüsteemidest kuni netiraamatuteni; arendusserveritest klastersüsteemideni; ning andmebaasi-, veebi- või salvestusserverite jaoks. Samal ajal tagavad täiendavad jõupingutused kvaliteedi tagamiseks, nagu kõigi Debiani hoidlate pakettide automaatne installimine ja värskenduste testimine, et Stretch vastab suurtele ootustele, et kasutajatel on Debiani stabiilne versioon.

Lisateave aadressil väljalaskemärkmed levitamine.

Testisin siin versiooni Plasma 5.8 LTS ja see oli väga hea ja sujuv, inimestele, kellel on keerulisem riistvara ja kes vajavad spetsiaalseid draivereid, soovitan alla laadida Debiani mittevaba ISO, igaüks, kes soovib traditsioonilise versiooni alla laadida, saab seda teha otse ametlikul veebisaidil.

Kui teil on Debiani allalaadimise kohta küsimusi, vaadake meie videoõpetust, kui teil on installimisega probleeme, meil on ka videoid, mis aitavad teil installida universaalne süsteem arvutis.

Järgmine!

Table of Contents