Uus droonide kasutamise diplom on juba parlamendis

Viimasel ministrite nõukogu istungil heaks kiidetud arve esitati parlamendile, nagu ütles siseministeeriumi riigisekretär.

TSAB-ga rääkides selgitas Isabel Oneto, et sel teisipäeval Vabariigi Peaassambleele saadetud valitsuse diplom “reguleerib droonide kasutamist”, mida tuntakse rohkem kui droone.

“Nendel diplomitel on erinev registreerimisulatus ja tsiviilvastutuskindlustus, kuna peame reguleerima droonide kasutamist. Planeerimis- ja taristuministeerium on loonud tingimused registreerimiseks ja kindlustamiseks, korraldame tegelema sellega, milleks lennukit kasutatakse “, selgitas ta.

Kui ministrite nõukogu selle ettepaneku heaks kiitis, teatas valitsus oma avalduses, pakkudes ĂĽha korduvamat juurdepääsu sellist tĂĽĂĽpi tööriistadele ja nendega seotud võimalikele riskidele, “vajaduse muuta regulatiivne raamistik hõlpsasti mõistetavaks”, määratleda avalikus sfääris tegutsemise reeglid. , “Ilma et see takistaks majandustegevuse, innovatsiooni ja investeeringute atraktiivsuse arengupotentsiaali”.

Seaduseelnõus täpsustatakse “selgete käitamisreeglite” vastuvõtmist, tugevdades samas kontrolli tasandi volitusi, “et tagada tõhus kontroll alati, kui droonide käitamine kujutab ohtu avalikule julgeolekule või kaitstavale looduspärandile”.

Diplomi kinnitamine toimub aasta pärast, kui selle mehitamata seadmega on seotud mitu juhtumit. ANAC – riikliku tsiviillennundusameti värskeimad andmed ajavahemiku kohta jaanuarist septembrini 2018 viitavad kokku 43 droonijuhtumile, millest ĂĽle poole (27) juhtus suvel.

Õhuruumi reguleeriva asutuse sõnul täiendab valitsuse eelnõu kehtivaid seadusi, nimelt alates 13. jaanuarist 2017 kehtinud määrusi, mis keelavad üle 120 meetri kõrguste droonide lennutamise ning lennujaamadele lähenevatel ja õhkutõusvatel aladel.

Eelmise aasta juulis jõustus seadus, mille kohaselt on nende seadmete omanikud kohustuslikud registreerima rohkem kui 250 grammi, samuti üle 900 grammi kaaluvate seadmete tsiviilvastutuskindlustuslepingud, et vältida õnnetuse korral kolmandatele isikutele tõendatud kahju tekitamist.

Pidage meeles, et droonide omanikud vajavad seadme registreerimiseks rohkem kui 250 grammi. Selle eesmärk on “distsiplineerida kaugjuhtimisega õhusõidukite kasutamist”. Ăśle 900 grammi kaaluvate droonide puhul on nad kohustatud sõlmima tsiviilvastutuskindlustuse.