Uus Euroopa platvorm soovib e-kaubanduse kaebused lahendada kiiremini

Uue veebipõhise vaidluste lahendamise või portugali keeles RLL lahenduste lehelt on võimalik esitada kaebusi seoses veebiostudega väljaspool või väljaspool piire, mis on olnud protsessi mõnes osas ebasoodsad.

Platvorm esitab Euroopa Liidus teavet mitmes keeles ja sellel on kaks sissepääsu, üks tarbijatele reserveeritud ala ja teine ​​kaupmeestele mõeldud ala, mis võimaldab mõlemal poolel oma kaebusi luua ja jälgida. võrgus.

Seejärel on uus kaebus seotud tarbijavaidluste lahendamise alternatiivi (RAL) üksusega, mis eeldatavasti lahendab vaidlusi kohtuväliselt ning seega lihtsamalt ja kiiremini.

Keskel on täidetav vorm, mis nõuab teatavate probleemiga seotud andmete teatamist, samuti isikuandmete – või ettevõttega, kui see on kauplus või teenusepakkuja, teatamist.

Selle põhjal jaguneb protsess nelja peamiseks etapiks, mida veebisaidil kirjeldatakse: kaebuse esitamine, kokkulepe vaidluste lahendamise üksuse osas, vaidluse lahendamine vaidluste lahendamise organi poolt ja selle tulemus ning kaebuse lõpetamine.

Tarbijaküsimuste peadirektoraat on platvormi riiklik kontaktpunkt, see tähendab, et kõik platvormi funktsionaalsuse küsimused peaksid olema suunatud teile.

Praegu kuulub ODR-ile kuus Portugali RAL (Alternative Dispute Resolution) ĂĽksust: CNIACC, CIMPAS, CIAB, Vale do Ave Consumer Conflict Arbitration Center / Arbitration Court, Lisbon Consumer Conflict Arbitration Center ja CASA – Auto Sector Arbitration Center.

Selle platvormi lõi Euroopa Komisjon, eesmärgiga tugevdada usaldust veebipoodide, s.o piiriüleste ostude vastu, ning seeläbi aidata kaasa ELi digitaalse ühtse turu strateegiale.

Selle tegevuse alustamine eeldab ELi riikidesse mĂĽĂĽvatelt kaupade tarnijatelt ja teenusepakkujatelt oma klientidele reklaami, st sisestades oma veebisaidil lingi sellele.