Uus Facebooki tööriist soovib, et kasutajad kontrolliksid oma tegevust väljaspool sotsiaalvõrgustikke

Tänapäeval on paljud rakendused ja paljud veebisaidid tasuta, kuna neid toetavad veebireklaamid. Ja selleks, et paremini jõuda inimesteni, kes on huvitatud müüdavatest toodetest, jagavad ettevõtted tavaliselt andmeid inimeste suhtlemise kohta nende saitidel reklaamiplatvormide ja muude teenustega.

Et aidata kasutajatel olla teadlikum nendest tavadest, mis pole alati hästi mõistetavad, on Facebook teisipäevast alates kasutusele võtnud uue tööriista, mis on uus viis oma tegevuste vaatamiseks ja kontrollimiseks väljaspool sotsiaalvõrgustikke.

Sotsiaalvõrgustik selgitas avalduses, et see funktsioon võimaldab kasutajatel pääseda kokku rakenduste ja saitide kokkuvõttele, mis saadavad teavet nende tegevuse kohta Facebookile, ja soovi korral selle teabe oma kontodelt eemaldada.

Facebook Tech “data-title =” Facebook Tech – uus Facebooki tööriist soovib, et kasutajad kontrolliksid “oma tegevust väljaspool sotsiaalvõrgustikku” – SAPO Tech ”> Facebooki tehnika

Tunnistades, et sellel otsusel võib olla platvormil “äriline mõju”, usub Facebook, et “inimestele on olulisem anda oma andmete ĂĽle kontroll”.

Kui rõivaveeb soovib uut tüüpi kingadest huvitatud inimestele reklaami näidata, postitab ettevõte tavaliselt Facebooki teavet, märkides, et teatud inimene otsis kingi konkreetsest seadmest. Kui selles seadmes olev teave kattub Facebooki kontoga, saab platvorm sellele kingale sellel platvormil olevale inimesele reklaame näidata.

Ja nüüd saavad kasutajad pääseda juurde andmetele, mida teised rakendused ja veebisaidid Facebookiga jagavad, ja neid kontrollida. Praktikas on kasutajatel nüüd juurdepääs selle teabe kokkuvõttele äritööriistade kaudu, näiteks Facebook Pixeli või Facebooki sotsiaalse pistikprogrammi kaudu, ja saavad selle teabe oma kontolt lahti ühendada. Samuti on võimalik tulevased tegevused väljaspool Facebooki lahti ühendada üldkontolt või teatud veebilehtedelt või rakendustest.

Aga mis juhtub, kui kõrvaldate Facebooki tegevuse? Teie teave, mis tuvastab andmed, mille rakendus ja veebisait platvormile saadavad, kustutatakse. See tähendab, et sotsiaalvõrgustik ei tea, milliseid saite olete külastanud või mida olete otsinud, samuti ei kasuta andmete kasutajaid otsustama Facebookis, Instagramis või Messengeris isikupärastatud reklaame isikupärastada.

Tööriist on järk-järgult saadaval Iirimaal, Lõuna-Koreas ja Hispaanias, kuid Facebook garanteerib, et lähikuudel laiendatakse funktsionaalsust ka teistesse riikidesse.

Lisaks Facebooki välisele tegevusele panustab Facebook sel aastal ka uusimaid reklaamikogu värskendusi – tööriista „Miks ma seda reklaami vaatan?” ja uue funktsiooni nimega “Miks ma seda väljaannet vaatan?”

Facebooki jaoks tähistab see uus funktsioon “uut läbipaistvuse ja kontrolli taset”, pärast seda, kui Mark Zuckerberg määratles privaatsuse kui ettevõtte tuleviku fookuse. See ei ole ĂĽllatav, arvestades FTC viie miljardi dollari suurust trahvi, mis on seotud privaatsusprobleemidega.