contador gratis Saltar al contenido

Uus Glenn: Blue Origin on valmistanud SpaceXi Falcon Heavy – Science alt "rivaali"

Uus Glenn: Blue Origin on SpaceXi Falcon Heavy - Science alt "rivaali" ette valmistanud

Sinine Origin soovib hakata turiste võimalikult kiiresti kosmosesse tooma. Pärast 12 uue lambakoera testi edukat läbimist 2019. aasta detsembris valmistab Jeff Bezose asutatud ettevõte ette järgmist raketti kosmosesõidukite pargi integreerimiseks: Glenn Baru.

Sinine päritolu on tema ametliku Twitteri konto kaudu teada, et ta on lõpetanud raketipesa väljatöötamise. Ameerika astronaudi John Glenni järgi nimetatud kosmosesõiduk soovib olla SpaceX-ist Falcon Heavy rivaal ja kui kõik läheb plaanipäraselt, teeb ta oma esimese ametliku lennu 2021. aastal.

Sinise päritolu tagaplaanil on juba näha koonuse suurus, mis jääb Glenn Baru servale. Raketiümbris oli nii suur, et ruumi oli kogu New Shepardi laeva jaoks. Üldiselt on korduvkasutatava raketi valmidus üle 95 meetri ja see suudab vedada üle 45 tonni lasti.

Uus Glenni võrdlus teiste rakettidega Autorid: sinine päritolu

Samuti teatas ettevõte, et on lõpetanud missiooni juhtimiskeskuse ettevalmistamise. See rajatis asub Floridas Canaveralis, kus Blue Origin arendab raketti New Glenn. Veel enne seda paljastas Blue Origin, et nad olid hakanud New Glenni mootorit katsetama oma Texase tehases.

Uus sinise päritolu missiooni juhtimiskeskus Autorid: sinine päritolu

Samal ajal seisis konkurent SpaceX silmitsi mitmete probleemidega katsetades viimast Starship SN1 – uut kosmoselaeva prototüüpi, mis ühel päeval maandub Punasele planeedile. Elon Muski juhitud ettevõte otsustas katsetada kosmoselaeva Texase osariigis Boca Chica's tehtud katse ajal, kuid kosmoselaev ei suutnud survet taluda ja plahvatada.

Kuid SpaceX jätkab tööd Marsile sõitva kosmoselaeva edasiseks katsetamiseks vajalike litsentside saamiseks. Selle aasta märtsi keskel soovib ettevõte testida Raptor Starshipi mootorit tavapärasest suurematel kõrgustel ja saab seejärel maanduda tugevale maapinnale, et tõestada, et seda saab teisel planeedil maandudes uuesti kasutada.

Selle aasta jaanuaris viis SpaceX edukalt läbi missiooni hädaabisüsteemi testi, saades proovide saamiseks NASA sertifikaadi. Järgmine samm on Demo-2-ga mehitatud testi läbiviimine, mis on kavandatud 2020. aasta esimesse kvartalisse.