Uus ITU poolt heaks kiidetud universaalne laadija

Rahvusvaheline telekommunikatsiooniliit (ITU) saavutas esimese kokkuleppe elektrivarustuse standardite osas seadmetes, nagu modemid, teledekoodrid ja tavatelefonid. Naabruskond saab tehingust kasu.

Uus universaalne toiteadapter lubab vähem energiakulu ja e-jäätmeid, kuna see on universaalne ja seda saab kasutada erinevates seadmetes. Selle seadme eluiga on hinnanguliselt kümme aastat, mis omakorda vähendab vajadust valmistada rohkem adaptereid ja laadijaid. Keskkonnamõjud laienevad tooraine „säästmisele“.

Keskkonnaprobleemid on selle universaalse toiteadapteri väljatöötamise aluseks, nagu korrati ITU peasekretäri Hamadoun Touré pressiteates: „See oluline keskkonnale suunatud standard vähendab märkimisväärselt elektroonikajäätmete ja kasvuhoonegaaside heitkoguseid. kasvuhooneefekti, aidates samal ajal müüjatel ja tarbijatel raha kokku hoida “.

ITU ja Genova ülikooli ühiselt läbi viidud uuringus jõuti järeldusele, et tavaline toiteadapter vähendab e-jäätmete hulka 300 000 tonni võrra aastas. Energiatarbimist ja kasvuhoonegaaside heitkoguseid saab vähendada 25–30%.

ITU pakutud uuel standardil on kasutajate jaoks ka praktilises plaanis eeliseid, kuna integreeritud toiteallikas võimaldab lihtsamat seadmehaldust.

Ametlikult tuntud kui soovitus ITU-T L.1001, uus elektristandard fotogalvaaniliste laadijatega (5V ja 12V) ühilduvate väikeste elektroonikaseadmete jaoks, millest saavad kasu vähem arenenud riigid, kus vahelduvvool on ebastabiilne.

Kuigi leping pole veel lõplikult vormistatud, mõtleb ITU juba uue standardi uuele ühilduvusele, mis tulevikus peab ühilduma teiste taastuvate energiaallikate ja ühistranspordi energiasüsteemidega.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi